FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FC BOTOȘANI 2-1

Toni Petrea, informații despre accidentarea lui Moruțan: „Am devenit cam ghinioniști. Ne împuținăm”

FCSB a câștigat meciul cu FC Botoșani, scor 2-1. Toni Petrea (46 de ani) i-a lăudat pe Octavian Popescu și pe Ionuț Panțîru, cei doi marcatori, și a oferit detalii despre accidentarea lui Olimpou Moruțan.

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 aprilie 2021 23:16 / Actualizat duminica, 18 aprilie 2021 23:34

„Jocul nostru a fost destul de bun și în prima repriză. Nu am știut să rupem jocul când trebuia, la golul lor. În partea secundă am pus mai multă presiune, i-am forțat să greșească.

Foarte frumos golul lui Octavian Popescu. Înseamnă foarte mult pentru un jucător tânăr. Am vorbit cu el și i-am explicat, i-am mai transmis câteva idei, nu are curajul suficient să finalizeze. Astăzi i-a reușit execuția. La Panțîru nu a fost neapărat inspirație, am fost forțați de împrejurări. Mă bucur că jucătorii au intrat foarte bine”, a declarat Toni Petrea, la TV Telekom Sport.

Moruțan, accidentat în FCSB - Botoșani

Olimpiu Moruțan s-a lovit la spate în prima repriză a partidei de la Giurgiu. A tras de el, dar în minutul 63 a cerut schimbare. Toni Petrea a oferit detalii despre starea lui.

„Moruțan are o lovitură la spate, din prima repriză. A încercat să mai joace, dar atât a mai putut. Mâine vom vedea ce se întâmplă. Sper să nu fie grav. Am devenit cam ghinioniști din acest punct de vedere, să vedem cum spargem asta. Ne împuținăm, iar lotul nostru nu e foarte numeros. Nu prea să îmi fac planuri, poate nu ne ies. Noi vrem să recuperăm jucătorii, asta e cel mai important”, a mai spus Petrea.

Clasament play-off Liga 1:

VIDEO Gigi Becali îi dublează prețul! Octavian Popescu, execuție formidabilă cu Botoșani

EXCLUSIV Vlad, accidentare înainte de FCSB - Botoșani! Decizia luată de staff

Când se joacă derby-urile Craiova - FCSB și FCSB - CFR Cluj » LPF a anunțat programul

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”