FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CFR CLUJ

FOTO FCSB - CFR Cluj. Ciprian Deac, gest inexplicabil, imediat după golul lui Octavian Popescu!

FCSB - CFR Cluj. Ciprian Deac 36 de ani), mijlocașul campioanei, a irosit o șansă imensă în minutul 26 al partidei, imediat după golul de 1-0 marcat de Octavian Popescu.

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 ianuarie 2022 21:21 / Actualizat duminica, 23 ianuarie 2022 21:34

FCSB a deschis scorul în minutul 24 al derby-ului cu CFR, prin șutul superb al lui Octavian Popescu. Elevii lui Dan Petrescu au reacționat rapid, s-au aruncat în atac, dar Ciprian Deac a comis o gafă inexplicabilă în fața porții lui Andrei Vlad

FCSB - CFR Cluj. „Aroganța” maximă » Ce a început să scandeze galeria ardeleană, cu 3 minute înaintea fluierului de start
FCSB - CFR Cluj

Ciprian Deac, moment de rătăcire în FCSB - CFR Cluj

Alexandru Păun a câștigat un duel cu Iulian Cristea, în careul celor de la FCSB, lateral dreapta. Deac s-a desprins din marcajul adversarilor și a rămas singur, la 6 metri de poartă.

Păun câștigă duelul cu adversarul, în timp ce Deac se strecoară printre adversari / FOTO: Captură @Look Sport

Pasa a venit perfect, dar mijlocașul „feroviarilor” a luat o decizie de neînțeles. Deși putea șuta, a preferat să lase mingea să-i treacă printre picioare, sperând să ajungă la Debeljuh.

Deac lasă mingea printre picioare, deși putea șuta

Ovidiu Popescu, fundaș dreapta astăzi la FCSB, s-a interpus și a respins mingea departe de careul lui Andrei Vlad.

Ovidiu Popescu scapă de pericol / FOTO: Captură @Look Sport

Fanii lui CFR Cluj, ironii înaintea derby-ului cu FCSB: „Steaua înseamnă CSA!”

Aproximativ 60 de fani ai lui CFR Cluj au făcut deplasarea la București pentru derby-ul cu FCSB. Cu 3 minute înaintea fluierului de start, suporterii campioanei au prins un moment propice și s-au făcut auziți pe Arena Națională. Au curs ironiile la adresa formației patronate de Gigi Becali.

+19 FOTO

Clujenii și-au făcut încălzirea cu scandarea: „Nu sunteți Steaua, voi nu sunteți Steaua!”. Au continuat strigând numele formației cu care FCSB se află într-o dispută juridică: „Ole, Ole, Ole, Ola / Steaua înseamnă CSA!”.

Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant din Liga 1 » Nu e de la FCSB: „Nu se poate compara cu altul!”

Helmut Duckadam crede că roş-albaştrii nu mai trag mari speranţe la titlu: „Cei de la FCSB s-au resemnat. Diferența este foarte mare”