FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - HERMANNSTADT 2-2

„Nu voi face asta niciodată” » Dică și-a încălcat promisiunea la pauza meciului FCSB - Hermannstadt

FCSB - Hermannstadt | Nicolae Dică, antrenorul roș-albaștrilor, a efectuat 4 schimbări la pauză (1-1), una dintre ele fiind forțată. Pe 26 iulie, Dică spunea că nu va face asta niciodată!

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 august 2022 22:45 / Actualizat duminica, 28 august 2022 23:25

FCSB - Hermannstadt 2-2 | Nicolae Dică, antrenorul roș-albaștrilor, a efectuat 4 schimbări la pauză, când scorul era 1-1, una dintre ele fiind forțată. Pe 26 iulie, Dică declara că nu va face asta niciodată.

După ce a bătut palma cu Becali pentru revenirea la FCSB, Dică a oferit asigurări publice că roș-albaștrii nu se vor găsi „niciodată” în ipostaza de a face patru schimbări la pauză, cum s-a întâmplat în derby-ul pierdut cu Rapid, 0-2 pe Giulești, ultima partidă cu Toni Petrea A1.

Întrebat la Orange Sport de Panduru dacă va face vreodată 4 schimbări între reprize, Dică a fost vehement: „Nu voi face asta niciodată. Ăsta este unul dintre aspectele pe care vreau să le discut cu domnul Becali. De data aceasta, mi s-a părut foarte deschis”.

O lună mai târziu, Dică și-a încălcat promisiunea.

Ce schimbări au fost făcute la pauza meciului FCSB - Hermannstadt

AU IEȘITAU INTRAT
DulcaEdjouma
OaidăCordea
RațaOct. Popescu
RusuMiculescu

Una dintre schimbări a fost forțată, Bogdan Rusu acuzând probleme fizice la finalul primei reprize.

VIDEO. Dawa, supergol în FCSB - Hermannstadt!

Clasamentul actualizat din SuperLigă

Vezi mai multe știri din Liga 1:

Gică Hagi, entuziast, după victoria cu CFR » MVP-ul de la Cluj i-a adus aminte de Ianis: „Fix ca el!”

A refuzat să joace înainte de FCSB - Hermannstadt! » Primul nume important care părăsește echipa