FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

EXCLUSIV Impresarul lui Ondrasek sare în apărarea cehului, după criticile primite de la Becali: „Ce, ne luăm după o repriză? E în urmă cu pregătirea”

Ondrasek (în dreapta) nu a convins la debutul pentru roș-albaștri. FOTO: Facebook FCSB +37   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 16 iulie 2021 17:00 / Actualizat vineri, 16 iulie 2021 19:48

Adrian Neaga (42 de ani), impresarul care l-a adus pe Zdenek Ondrasek în România, a analizat pentru GSP.ro prestația cehului din meciul de debut, remiza înregistrată de FCSB pe terenul lui FC Botoșani, scor 0-0.

Astăzi, Gigi Becali a revenit la vechile obiceiuri și l-a criticat la TV pe Zdenek Ondrasek, lăsând de înțeles că atacantul în vârstă de 32 de ani nu va mai apărea prea curând în primul „11”.

Agentul său a refuzat să comenteze declarațiile patronului de la FCSB, însă e convins că Ondrasek, despre care spune că e în urmă cu pregătirea fizică, se va adapta la roș-albaștri.

Rică Neaga, despre criticile la adresa lui Ondrasek: „Ne luăm după o repriză?”

Ce, ne luăm după o repriză? Oricum, e în urmă cu pregătirea fizică, a venit mai târziu. Per total, FCSB a arătat bine, și-a creat ocazii de gol.

Nu comentez declarațiile lui Becali. Știe toată lumea că dacă faci un meci mai slab, te critică, iar dacă faci un meci bun, Nea Gigi spune că ești cel mai bun”.

„Nu v-a plăcut? A fost numărul unu!” » Curg laudele pentru noul preferat al lui Becali
FCSB

Rică Neaga, impresarul lui Ondrasek: „Nu poți să-ți faci o impresie despre un jucător după o singură repriză”

„Nu poți să-ți faci o impresie despre un jucător după o singură repriză. El e conștient. Crezi că un jucător, atunci când vine dintr-o țară străină, nu se interesează ce e acolo? Fiecare își asumă, dar nu cred că se pune problema de așa ceva (n.a. - de o plecare de la FCSB).

Normal că vorbesc cu el, nu e normal? L-am băgat în gura leilor și acum să-l las așa? (râde). Dar el e destul de puternic psihic, e un băiat extraordinar și cred că va reuși la FCSB”, a spus Neaga, în exclusivitate pentru GSP.ro.

5a fost nota primită de Ondrasek în Gazetă, în urma prestației din FC Botoșani - FCSB

Cordea nu v-a plăcut? Tot al meu e și a fost numărul unu, din punctul meu de vedere
- Adrian Neaga, impresar

Panduru l-a distrus pe Ondrasek: „I-au căzut mingile în cap, Botoșani a avut 3 fundași în seara asta”
FC Botoșani - FCSB 0-0

Ondrasek, dat afară de la FCSB după o singură repriză: „Nu poate face față”

Gigi Becali (63 de ani), patronul de la FCSB, a tras concluziile despre Zdenek Ondrasek (32) după doar o repriză jucată de ceh în echipa roș-albastră.

Gigi Becali lasă de înțeles că atacantul sosit de la Viktoria Plzen nu va mai juca pentru FCSB. Ondrasek a fost utilizat în a doua repriză a meciului cu FC Botoșani, scor 0-0, și nu s-a remarcat. A fost criticat dur mai întâi de Basarab Panduru, iar acum de propriul patron, Gigi Becali.

„Nu mai vreau să îi critic pe oameni. (Ondrasek) nu e ceea ce noi dorim. Nu vreau să mai critic din prima zi, dar nu poate face față la noi. Vom vedea cu cine jucăm atacant”, a spus Becali la Pro X.

FOTO Cele mai tari imagini din meciul FC Botoșani - FCSB 0-0

FC Botoșani - FCSB, prin vizorul fotoreporterului GSP / FOTO: Ionuț Tabultoc
+33 FOTO

VIDEO Ce s-a întâmplat la conferința lui Dinu Todoran » Totul a durat sub un minut!

Ondrasek, dat afară de la FCSB după o singură repriză: „Nu poate face față” » Becali i-a găsit înlocuitor: „Prea bun, prea puternic”