FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FCSB 0-3

Florinel Coman acuză și după victoria cu Universitatea: „Șmecherește”

FCSB a învins-o pe Universitatea Craiova, în deplasare, scor 3-0, în derby-ul rundei cu numărul 23 din Superligă. Florinel Coman, cel mai bun om al meciului, spune că a jucat cu dureri din minutul 25. +33   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 28 ianuarie 2024 22:23 / Actualizat duminica, 28 ianuarie 2024 22:53

Florinel Coman a marcat un gol frumos și a primit nota 8 din partea GSP, cea mai mare din derby-ul Universitatea Craiova - FCSB.

Notele GSP, după lecția predată de FCSB în Bănie » Coman the best, Craiova împăiată: a plouat cu „3”!
CSU Craiova - FCSB 0-3

Florinel Coman, după Universitatea Craiova - FCSB

„Un meci bun, cu o echipă extrem de dificilă. A venit după 4-5 eșecuri, așa că ne gândeam că vom întâlni o echipă rănită. A jucat acasă, e normal să facă un presing agresiv. Știam că are jucători de calitate, dar ne-am gândit și la calitățile noastre. Suntem liderul campionatului și am venit să câștigăm.

Am avut viteză mai mare, am luat deciziile bune, am fost mai puternici și am băgat mingea în poartă.

Nu e ceva grav în cazul meu. Am terminat anul cu o durere de deget. Era frig, nu prea m-am antrenat. A fost greu, în cantonament a fost cald și îmi dispăruse durerea.

M-a călcat șmecherește (n.r. nu își numește adversarul) în prima repriză și a reapărut. În minutul 25 am primit o lovitură. În repriza secundă îmi amorțise piciorul”, a spus Florinel Coman la Orange Sport.

Am dedicat golul, sunt foarte credincios și mi se întâmplă goluri foarte bune. Avem de ceva timp această bucurie, după meciul cu Sepsi am început. Cântăm ce cântă galeria și facem o horă. Au fost și momente mai bine, dar suntem pe drumul cel bun. Nu trebuie să ne-o luăm în cap. În play-off va fi decisiv. Trebuie să muncim la fel de mult și va veni titlul