FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CFR CLUJ 1-1

FOTO 3 gafe comice ale lui Deac în prima repriză cu FCSB

Captură TV Telekom Sport +7   FOTO
Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 aprilie 2018 21:32

Ciprian Deac (32 de ani) n-a fost deloc într-o formă bună în prima repriză a meciului dintre FCSB și CFR Cluj, de pe Arena Națională.

Mijlocașul a avut trei erori neforțate în prima parte.

Prima dată a încercat să trimită pe spate de lângă linia de aut, însă a lovit greșit mingea și aceasta a părăsit terenul.

Apoi o minge venită pe sus, la nivelul pieptului, i-a jucat feste fotbalistului și acesta n-a reușit s-o preia.

A treia eroare a venit în minutul 33, când Deac a încercat să devieze cu călcâiul o minge venită în margine, dar și de această dată balonul a ieșit în aut.

Până la urmă, cele două echipe au intrat la cabine la egalitate, scor 0-0. Partida s-a terminat 1-1.