FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - CONCORDIA CHIAJNA 2-1

FOTO Penalty refuzat pentru CFR Cluj! Un arbitru din București n-a văzut un fault evident + Părerea specialistului

Captură TV Telekom Sport +3   FOTO
Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 august 2018 23:08

Spiritele s-au încins în prelungirile partidei dintre CFR Cluj și Concordia Chiajna, la scorul de 2-1 pentru ardeleni, când arbitrul Andrei Antonie nu a acordat un penalty campioanei României. Până la final nu s-a mai marcat niciun gol.

Camora a căzut în careu la un duel cu Ronaldo Deaconu, însă centralul i-a arătat cartonașul galben jucătorului de la CFR Cluj considerând că a simulat.

Fotbalistul a protestat vehement, dar nimic n-a mai schimbat decizia lui Antonie. Pe reluările TV se vede clar că Ronaldo Deaconu îi dă în picior lui Camora și acesta cade.

"Dă mingea pe lângă el și-l ia cu totul. E penalty clar", a declarat fostul arbitru Dan Lăzărescu, la TV Telekom Sport.

Brigada de la meciul de azi

Arbitru:  Andrei Antonie (București) / Asistenți: Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Gheorghe (Suceava) / Rezervă: Iulian Călin (Argeș) / Observator: Florin Hincu (Brașov)

CLASAMENT LA ZI ÎN LIGA 1

clipboard01

Citește și:
Incredibil: internaționalul U21 rămâne liber după ce clubul s-a zgârcit la 500 de euro! + Dinamo a intrat pe fir
Superliga
Incredibil: internaționalul U21 rămâne liber după ce clubul s-a zgârcit la 500 de euro! + Dinamo a intrat pe fir
Mexic – Africa de Sud » Așteptarea a luat sfârșit: începe cel mai mare Campionat Mondial din istorie! Reporterii GSP transmit din Ciudad de Mexico
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Mexic – Africa de Sud » Așteptarea a luat sfârșit: începe cel mai mare Campionat Mondial din istorie! Reporterii GSP transmit din Ciudad de Mexico
Primul jucător îndepărtat de noul antrenor al lui Dinamo: „Nu face parte din proiect”
Superliga
Primul jucător îndepărtat de noul antrenor al lui Dinamo: „Nu face parte din proiect”
Noua Dacia Striker, surprinsă în premieră pe străzile din București » Reacțiile sunt împărțite
Noutati auto
Noua Dacia Striker, surprinsă în premieră pe străzile din București » Reacțiile sunt împărțite
Gigafabrică de miliarde euro în România
Profit.ro
Gigafabrică de miliarde euro în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Trump este tot mai imprevizibil » Decizie ciudată luată pentru meciul de deschidere de la Mondial

„Amigo, întoarce-te! Ești în pericol aici” » Cum arată Tepito, „Cartierul neîmblânzit”, fieful cartelurilor de droguri din Mexic


Comentarii (20)
andrei.f
andrei.f  •  05 August 2018, 13:00

CFR a fost o campioană umflată cu paiul anul trecut, arbitrii i-au suflat în pânze. Dar, acum s-a terminat, nu mai sunt în cărți ceferiștii !

883135188391540
Popa Corneliu  •  05 August 2018, 11:27

S-a vazut si-n dubla cu Malmo ca cfrfuratot daca nu "primeste cadou" penalti-uri nu stie sa castige! Atata timp cat Politicul s-a implicat in fotbalul romanesc Cooperativa Echipelor de Primarii va dudui! Gica Popescu ca sa obtina presedintia FRF este in stare sa se duca manager la Cluj ca Grupul de la Cluj, a d-lui Dancu de la Presedintie, "sa-l unga/propulseze" in varful FRF, altfel nu se poate, capisci?

observator_federal
observator_federal  •  05 August 2018, 10:02
Postat de anne1970_ar pe 05 August 2018, 03:19

Taci si rontaie seminte, orientalule, ca faceti tara de ras...!!!!

Ba tu te faci de râs și, evident, nu îți dai seama de lucrul ăsta... După părerea ta, stepele Euro-asiatice sunt mai "ocțidentale" decât Bizanțul?

Vezi toate comentariile (20)
Comentează