FOTBAL  »  Superliga  »  TIMISOARA-VASLUI

FOTO / Poli Timişoara - FC Vaslui în imagini. Gazdele au ratat un penalty, oaspeţii au jucat în 10!

Articol de GSP - Publicat luni, 29 martie 2010 00:00

Meci interesant la Timişoara, unde gazdele au ratat un penalty şi au pierdut cu 0-1, deşi vasluienii au evoluat în 10 jucători.

Scorul a fost deschis de Costly (min. 12), care a preluat mingea cu mîna, a intrat în careu, a driblat portarul şi a marcat.

Timişorenii au irosit o lovitură de la 11 metri în minutul 59, cînd Goga a şutat pe centrul porţii.

Din minutul 37, oaspeţii au evoluat în 10 jucători, după eliminarea lui Pavlovici pentru două "galbene".