FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

FOTO Revoltă vişinie în Giuleşti » Fanii Rapidului au acoperit stadionul cu mesaje anti-Copos

Articol de - Publicat joi, 23 mai 2013 00:00 / Actualizat joi, 23 mai 2013 21:19

Suporterii Rapidului şi-au pierdut răbdarea cu George Copos.

Aceştia au acoperit intrările de la Stadionul Giuleşti cu mesaje de susţinere pentru jucători şi anti-Copos. Revolta fanilor vine după ce administratorul judiciar al clubului i-a acuzat pe jucători, numindu-i principalii vinovaţi pentru situaţia dramatică a Rapidului. Giuleştenii nu au primit licenţa şi nu mai au nici o şansă să rămînă în Liga 1 după ce planul de reorganizare din dosarul de insolvenţă al clubului a fost respins.

George Copos a promis şi el că va da suporterilor acţiunile Rapidului, dar pînă în momentul de faţă nu a făcut nici un demers în acest sens.

Citește și:
Remarcatul lui Prunea în Corvinul - Dinamo: „E de mare viitor!”
Superliga
Remarcatul lui Prunea în Corvinul - Dinamo: „E de mare viitor!”
Fiorentina - Frosinone » Bîrligea a debutat în Serie A, într-un meci de coșmar pentru Drăgușin! Rezultat neverosimil
Stranieri
Fiorentina - Frosinone » Bîrligea a debutat în Serie A, într-un meci de coșmar pentru Drăgușin! Rezultat neverosimil
Cele mai ciudate stadioane din lume » Recunoști vreunul?
Campionate
Cele mai ciudate stadioane din lume » Recunoști vreunul?
Transferul lui Vladislav Blănuță a fost oficializat
Campionate
Transferul lui Vladislav Blănuță a fost oficializat
Încă o revoluție la Horse, companie cu fabrică în România: primul motor axial pe un range-extender
Profit.ro
Încă o revoluție la Horse, companie cu fabrică în România: primul motor axial pe un range-extender
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Asta e lipsă de curaj!” » Decizia luată de Mihai Rotaru în cazul lui Filipe Coelho și primul nume mare care „bântuie” banca Craiovei

Milioane de oameni au văzut imaginile live și nu au crezut că sunt reale » Cât de aproape au trecut două avioane de un stadion plin


Comentarii (39)
apparte99
apparte99  •  25 Mai 2013, 00:22
Postat de sadim3ro pe 24 Mai 2013, 09:02

copos vrea sa dea datoriile nu clubul, daca se poate cineva sa si plateasca ca sa ii ia datoriile, ca doar sunt datorii "vedeta"acum.

hahahaha bun comentariul.

ucluj2011
ucluj2011  •  24 Mai 2013, 15:27
Postat de utilizator șters pe 01 Ianuarie 1970, 02:00

Chiar ESTE cea mai frumoasa galerie de la noi , afost dintotdeauna , inca dinainte de a va infiinta voi... si cei mai frumosi suporteri. Ironia ta fortzata , este demna de mila. Intre suporterii Rapiduluisi voi este distanta ca de la Cer la Pamint si asta o stie o lume intreaga... cel putzin cei care au habar macar 1% de fenomenul fotbal.

rapeed
rapeed  •  24 Mai 2013, 10:48
Postat de hafenbar2005 pe 23 Mai 2013, 23:18

Sunt stelist, dar nu OAIE. Rapidul nu trebuie sa moara! Este o echipa cu o bogata traditie si indiferent de vinovatii de situatia in care a ajuns, merita sustinuta. Un gand bun pentru Mincea, cel care stia sa aprecieze suporterii ADEVARATI, indiferent de echipa pe care o sustineau. Orice echipa poate ajunge in situatia Rapidului, care a avut in trecut suporteri de mare calitate: artisti si scriitori care au facut cinste acestei tari. Indulgenta este una din nobilele calitati si m-as bucura daca mesajul meu ar fi receptat cum se cuvine. Pentru ca nu am suportat niciodata "caratorii de mingi" , multumesc jucatorului de exceptie Pancu pentru devotament si clarviziune.

Daca ar fi toti stelistii ca tine ... lucrurile ar sta altfel ! Si nu numai stelistii. Toti suporterii din Romania indiferent de echipa pe care o sustin. Bravo !

Vezi toate comentariile (39)
Comentează