FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - UTA

VIDEO+FOTO Incidente în pauza meciului Rapid - UTA » Au fost implicați și fanii altor două formații

La pauza meciului dintre Rapid - UTA, 0-1 după primele 45 de minute, fanii celor două formații au fost la un pas de încăierare. +6   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 ianuarie 2022 21:16 / Actualizat sambata, 29 ianuarie 2022 22:05

La pauza meciului dintre Rapid - UTA, 1-1 scor final, fanii celor două formații au fost la un pas de încăierare.

Rivalitatea dintre Rapid și UTA nu este una deosebită, dar când la mijloc apar și galeriile înfrățite cu cel două formații, iese scandal. Astăzi, pe Arena Națională, arădenii au fost sprijiniți de steliști, susținătorii formației din liga secundă. Din informațiile Gazetei, și mai mulți ultrași timișoreni, apropiați de Rapid, au fost prezenți pe stadion.

Moment crucial în Rapid - UTA: penalty, „roșu”, meci oprit 3 minute de arbitri!
Rapid - UTA

La pauză, lucrurile au fost la un pas să degenereze. Cele două facțiuni au încercat să rupă cordonul de protecție și să se înfrunte direct. Jandarmii au intervenit rapid, inclusiv cu spray, și au calmat spiritele.

+2 FOTO

Incidente la pauza meciului Rapid - UTA

Imediat după fluierul de final al primei reprize au fost probleme între cele două galerii. Sunt eternele șicane. S-au întâlnit în colțul peluzei. Jandarmii au intervenit prompt, iar lucrurile nu au degenerat. Au plecat foarte mulți suporteri ai Rapidului și au venit până în dreptul celor de la UTA. Nu s-a ajuns mai departe.