FOTBAL  »  Superliga  »  REACȚIE

FOTO Ion Crăciunescu, nedumerit de ce s-a întâmplat azi în Liga 1: „Mă depășește, ce vrea să ne spună?!”

După ce a marcat în prelungirile partidei FC Botoșani - FCU Craiova 1-0, Sekou Camara (25 de ani, atacant) și-a scos tricoul și a văzut cartonașul galben. Gestul atacantului a fost taxat de Ion Crăciunescu.

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 octombrie 2022 21:00 / Actualizat sambata, 15 octombrie 2022 21:07

În această după-amiază, Botoșani a dat lovitura în prelungiri pe „Municipal”. Pasa lui Mussis a fost bâlbâită de fundașii oltenilor, Shahaf a deviat pentru Camara, iar fotbalistul din Guinea a marcat pentru 3 puncte. Pentru a celebra reușita, Sekou a renunțat la tricou, motiv pentru care a fost avertizat de „centralul” Cătălin Popa.

L-a „vrăjit” pe Hagi: „E printre cei mai buni din acest sezon. Bravo lui!”
Farul - U Cluj 2-0

Ion Crăciunescu, despre gestul lui Camara: „Ce vrea să ne spună?”

„Pe mine mă depășește bucuria asta a scoaterii tricoului, n-am înțeles-o la jucători. Dacă scoate tricoul, ce vrea să ne spună, că n-am înțeles? E așa mare bucuria că nu mai încape nici în tricou”, a declarat Ion Crăciunescu, fost mare arbitru internațional, în emisiunea „Fotbal Club” de la Digi Sport 1.

VIDEO. Iftime despre demiterea lui Croitoru de la Craiova: „Trebuie ajutat antrenorul în aceste situații”

VIDEO Marica i-a transmis să se lase de meserie, Dică i-a răspuns astăzi: „Nu-mi rup carnetul așa de repede”

Tamaș l-a jignit, numindu-l „boschetar”, el îi ia apărarea și acuză un complot: „A fost dirijat să facă asta”

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”