FOTBAL » LIGA 1 » STEAUA - RAPID, VINERI, ORA 21:00, ANTENA 1 ŞI GSP.RO / CONDUCEREA STELEI A GĂSIT RESPONSABILUL PENTRU EŞECUL DIN ACEST SEZON
Alte știri din fotbal
Ovidiu Ioanițoaia a văzut prima etapă din 2026 și a anunțat: „Are față de campioană”
0
Probleme majore pentru Mircea Lucescu » Detaliul care dă peste cap pregătirea meciului capital cu Turcia!
1
Are 38 de ani, dar „sparge” topul fizic în România! Alimentul pe care l-a eliminat de ani buni: „Cât mai puțin”
0
Basarab Panduru a lăudat un jucător de la Dinamo după victoria cu U Cluj: „E diferit! E mai poezie”
1
Știri din fotbal internațional
Chelsea „sparge” banca pentru următorul transfer » 65 de milioane de euro
0
AS Roma insistă pentru transferul lui Radu Drăgușin » Noutatea care relansează negocierile cu Tottenham!
0
Boicotat la conferință, selecționerul Senegalului a rupt tăcerea: „Am reflectat asupra celor întâmplate”
0
De frica amenzii, Răzvan Marin și coechipierii au „demontat-o” pe Panathinaikos
0
Lifestyle
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
1
La 47 de ani, mama juniorului din Superligă a rămas în costum de baie și s-a tolănit pe șezlongul acoperit de zăpadă: „Ce zice băiatul tău?”
22
Prezentatoarea știrilor sportive a fost suporter Dinamo: „Copilărie alb-roșie. Mi-a rămas în suflet”
7
Audi a scos pe circuit noul monopost cu care debutează în Formula 1 » Primele imagini oficiale
1
Milioane de euro pe filieră PSD pentru șosele cu gropi și îngropate în ...
Libertatea
Curentul ar putea fi mai ieftin — dar românii nu vor să schimbe furnizorul
Adevărul
„Rețeaua Nigeria” » Jucători păcăliți sau legați cu clauze aberante de un ...
GSP SPECIAL
Haosul creat de Donald Trump schimbă ordinea mondială, la Davos 2026: ...
Libertatea
Cred ca Meme este mai bun ca Argaseala - nici nu-i asa de greu - dar sa fim seriosi in privinta "independentei" lui fata de Jiji. Era la fel de slugarnic ca toti lacheii lui; tin minte cum i se uita cu drag in ochi, sa-i simta aprobarea pentru zelul sau exagerat, exact ca un caine; coada-i lipsea, ca sa dea din ea; noroc ca avea destula limba! Pai de ce l-a pumnit el pe acel suporter? Sa vada Jiji cum compatimeste el! Meme are coloana vertebrala doar intre pitici!
De vina este conducerea! Lacatus este un antrenor mediocru, fara rezultate; de ce l-au adus? De ce l-au reinstalat? Cand Bostina a plecat, Becali se felicita ca a scapat de un betiv si puturos care va slabi pe Dinamo; acum il regreta! Si ce se mai gratula cand i-a adus pe prematur terminatii (si brute pe deasupra!) Plesan si Ov. Petre! Nu conteaza ce lot are Steaua ori ce antrenor; cata vreme Becali va dicta la echipa, singurele rezultate vor fi cele obtinute cu valiza.
"Lacatus e un antrenor slab" Slab era si cand a terminat cu Otelul pe 3, slab a fost si cand a dus Brasovul in Cupa UEFA cu un lot nu foarte valoros. Dar lucrurile astea se uita repede. Problema la Steaua nu e Lacatus ci Becali, care isi bate joc de jucatori, de antrenori, de angajati care pentru el sunt niste sclavi. Fotbalul nu seamana cu oieritul.
Va imaginati un pic cum ar fi sa vina Dan Petrescu la Steaua si sa-l citeasca in presa pe Becali care declara, citez:"Vreaau sa-l vad in teren pe Banel " !!!!! Ce ziceti !!
Lacatus, am bucuria sa vad ca ceea ce ai dat lui Razvan la meciul din ghena (intentionat asa) si galeriei lui Dinamo ai primit inapoi insutit de la proprii tai "colaboratori" Ti-a dat argatul de argaseala degetul mijlociu din plin si peste tot. Bucurate de asemenea "succese" si sa-ti priasca
Din pacate....ciobanul are dreptate....vinovatul principal este Lacatus. In mandatul lui, Steaua a adus multi jucatori considerati varfuri la echipele lor, iar la Steaua nu mai joaca nimic....culmea ca unii dintre ei au fost imprumutati la alte echipe si respectivii jucatori si-au dat iar drumul la joc....cazul Surdu, fiind cel mai graitor in acest sens. Este clar ca Lacatus nu le are cu antrenoratul.
Asta e un patron care ii plac mult de tot, lingaii !!! Toata viata se va inconjura de lingai si slugarnici pentru simplul fapt ca el este "razboinicul luminii", "atotstiutorul", "alfa si omega" din fotbalul romanesc !!! In plus este si paranoic si vanitos si mai este si psihopat in plan religios !!! Alesu' lui D-zeu pe pamintul romanesc !!!
...in sfarsit a inteles si Gigi...ramane de vazut si cum va intelege sa redreseze situatia...un prim pas ar fi sa aduca o echipa manageriala capabila si o banca tehnica bine pregatita iar din lot sa scape de plombe gen Lovin,Plesan,Litu,Dayro...si sa creioneze o echipa in jurul tandemului Tiago-Toja
Sper ca macar acum sa se inteleaga ca echipele mari nu isi permit sa fiescoala pentru antrenori ci au nevoie de tehnicieni confirmati cu rezultate internationale. Nu vede nimeni ce se intampla la Chelsea ce poate face un antrenor bun cu aceeasi echipa cu care cel dinaintea lui nu reusea mai nimic? Unde trebuie sa ajunga Steaua pt ca sa inteleaga si conducatorii ei ca fara antrenor de calitate investitiile sunt inutile. Becali sa scoata bani sau sa plece!!
Einur draga, te completez eu. Pedrazzini este ai el sluga lui Becali !! Atita tot. In plus ii "ciripeste" lui Becali niste "chestii" care acestuia ii face mare placere sa le auda !!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.