FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAŞI - STEAUA 0-2

Liţă Dumitru: "Steaua a cîştigat pe merit. E foarte bine pentru Dayro că a marcat acum"

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 octombrie 2009 00:00

Fostul tehnician al echipei din Ghencea a comentat victoria Stelei în deplasarea de la Iaşi, spunînd că trupa lui Mihai Stoichiţă a dominat şi a meritat pe deplin cele trei puncte.

"E foarte bine pentru Dayro că a marcat acum. Sper să o ţină tot aşa şi să ajute echipa. Steaua a cîştigat pe merit. În prima repriză nu au fost situaţii foarte mari, iar în partea a doua, Steaua a dominat", a spus Liţă Dumitru la televiziunea Sportro.

Steaua s-a impus cu scorul de 2-0 în meciul din deplasare cu Poli Iaşi. Cele două reuşite au fost semnate de Dayro Moreno şi Janos Szekely, în minutele de final ale partidei.