FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - CS MIOVENI 1-1

Mihai Iosif, întrebat dacă își asumă ceva din ultimele rezultate: „Da, asta îmi asum!”

Rapid și CS Mioveni au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 17 din Liga 1. Mihai Iosif (47 de ani) dă vina pe oboseală pentru rezultatele sub așteptări din ultima perioadă.

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 noiembrie 2021 23:15 / Actualizat sambata, 27 noiembrie 2021 23:29

Remiză în deja clasicul Rapid - CS Mioveni » Cum arată ACUM clasamentul
Rapid - CS Mioveni 1-1

Întrebat dacă își asumă ceva din ultimele rezultate, Mihai Iosif a spus: „Cele 28 de puncte. Îmi asum și anumite greșeli. Am făcut o analiză, nu am găsit foarte multe erori personale, dar au fost. Și eu sunt un debutant în Liga 1. Nu știu de ce facem prima repriză slabă în ultimul timp. Asta mă deranjează”.

Mihai Iosif, după Rapid - CS Mioveni 1-1: „Suntem obosiți!”

„Un meci cu două reprize distincte, un meci pe care puteam să îl câștigăm, dar la fel de bine puteam și să îl pierdem. Am jucat aici, la noi acasă striga lumea Mioveni... Nu caut alibiuri cum spune unii sau alții. Am făcut o primă repriză slabă, în a doua ne-am trezit puțin.

Suntem obosiți, am rulat cam aceiași jucători în aceste meciuri. Am mers pe mâna lor foarte mult. Probabil am ajuns la o stare de oboseală. Bineînțeles că și vârsta este un impediment, când dau totul pe teren, când trag non-stop. În vestiar suntem ok, suntem bine. În fine, mă abțin să spun mai multe”, a spus Mihai Iosif, la Telekom Sport.

Runda viitoare, Rapid se deplasează pe terenul Farului. Iosif respectă munca lui Hagi, dar spune că merge acolo pentru toate cele 3 puncte: „Când spui Hagi, spui România! Nu mai e nimic de spus. Sper să continuăm seria bună din deplasare. Nu vom merge cu capul plecat niciodată, indiferent unde ar fi”.

Cum arată clasamentul din Liga 1 după Rapid - CS Mioveni 1-1

Rapid rămâne pe loc de play-off, cu 28 de puncte, dar lupta este una la baionetă. Distanța între ocupantele pozițiilor 3 și 7 este în acest moment de un singur punct. Mioveni ajunge la 3 meciuri consecutive fără eșec și respiră în lupta pentru evitarea retrogradării.

Atacantul lui Becali, muștruluit după ultimul gest: „Face ce a învățat în cei 7 ani de-acasă. A fost și la națională un episod”

FCSB, fără „bombardier” la meciul cu CS Universitatea Craiova! Nu a făcut deplasarea cu echipa

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”