FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - RAPID 3-1

„Stăteam chirchit în tribună” » Momentul care l-a înfuriat pe MM Stoica la FCSB - Rapid: „Ce aveți?”

MM Stoica, managerul celor de la FCSB, foto: Imago +30   FOTO
MM Stoica, managerul celor de la FCSB, foto: Imago

Articol de GSP - Publicat joi, 16 decembrie 2021 20:20 / Actualizat joi, 16 decembrie 2021 20:26

MM Stoica, managerul celor de la FCSB, a mărturisit cum a trăit victoria în extremis din derby-ul cu Rapid, 3-1.

• FCSB a învins Rapidul în prelungiri. Florin Tănase, din penalty (90+3), și Ianis Stoica, la ultima fază, au tranșat meciul în prelungiri!
Gigi Becali nu s-a abținut! Tiradă în direct: „Nu-i vreau în play-off, s-ar da la o parte cu CFR Cluj!”
FCSB - RgAPID 3-1

MM Stoica: „Când s-a marcat golul 3, mi-am pierdut busola, am fugit spre galerie”

„Meciul ăsta l-am trăit altfel. La pauză am plecat din lojă, am stat chircit prin tribună, nu știam ce fac. Când a fost penalty pentru noi și i-am văzut bucurându-se pe cei de pe margine, m-am enervat atât de tare! De ce se bucură, că doar nu s-a marcat încă?! Mi-a fost teamă că ratează Florin Tănase, fiindcă dăduse 2 goluri din penalty și mi-era că are presiune mare și o să rateze.

A dat gol, dar mă gândeam iar că mai erau 2 minute, mai era timp de egalare. Când s-a marcat golul 3, mi-am pierdut busola, am fugit, ca să nu mă duc spre cei de la Rapid, să nu se mai spună că-i provoc. Nu știu cum am ajuns în galerie. Simțeam nevoia să fiu acolo. Am fost foarte bucuros, a fost un meci special”, a explicat MM Stoica la TV Telekom Sport.

• Rapid este singura formație din România care are un palmares pozitiv în fața roș-albaștrilor. Giuleștenii conduc în raportul victoriilor, scor 7-5.
  • FCSB are 5 succese, deși între cele două au avut loc nu mai puțin de 24 de întâlniri.

7 ani și 5 lunitrecuseră de la ultima victorie reușită de FCSB în fața Rapidului, în iulie 2014, 3-1 în Giulești, goluri Keșeru, Adi Popa și Chipciu;

Rapid, „trădată” de doi jucători-cheie în derby-ul cu FCSB

EXCLUSIV Patronul Rapidului îi dă replica lui Gigi Becali: „Cum să ne dăm la o parte? E obișnuit cu alte timpuri”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”