Comentarii (13)
cristy82  •  05 Iunie 2020, 19:06

"în Ungaria avem două cazuri la o mie de locuitori, noi suntem la 8,9" deci, cazuri total avem 1.04 la mia de locuitori si cazuri active avem 0.24 la mie de locuitori, nici macar SUA nu are 8.9 cazuri la mia de locuitori, era dezastru daca era asa.

catalynn  •  05 Iunie 2020, 19:45

Avem doua scenarii: A) versiunea oficială: CoViD19 = Ciumă caz in care măsurile luate de Guvern sunt perfect justificate. B) CoViD19 este doar o gluma proasta, un virus nici pe departe atât de mortal dar numai bun pt a satisface setea de putere dincolo de limitele Constituției a unora, caz in care, evident!, toate aceste măsuri sunt nu doar ridicole ci și antiproductive .......................... Acum depinde de fiecare cum vede treaba. Din sondajul de opinie văzut zilele trecute se pare ca 82% dintre romani cred varianta oficială așa ca practic discuția se oprește aici. Dacă sondajul e eronat, perfect posibil!, pana acum ar fi trebuit sa vedem mișcări de masa, proteste de strada etc. erc. etc. Vorba aia grecii de exemplu au ieșit in strada pt George Floyd, sa recunoaștem o speța complet marginala in cazul lor, așa ca mă gândesc ca ieșeau și romanii dacă erau chiar atât de dornici sa fie ridicate toate restricțiile antiCoViD. :-)))

Dumitru Gabriel-Sorin  •  05 Iunie 2020, 18:40

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Andrei Piatra  •  05 Iunie 2020, 18:05

Nelule, Nelutule...veti plati pentru acest circ la momentul potrivit, sa nu va amagiti ca veti scapa. ;)

Melicescu Roland  •  06 Iunie 2020, 02:49

Pe cine ameninti si de ce ,idiotule ?? Mars ,*** !

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

samertx  •  05 Iunie 2020, 22:56

Optisomn, Noapte bună!

patratel79  •  05 Iunie 2020, 22:32
Postat de catalynn pe 05 Iunie 2020, 19:45

Avem doua scenarii: A) versiunea oficială: CoViD19 = Ciumă caz in care măsurile luate de Guvern sunt perfect justificate. B) CoViD19 este doar o gluma proasta, un virus nici pe departe atât de mortal dar numai bun pt a satisface setea de putere dincolo de limitele Constituției a unora, caz in care, evident!, toate aceste măsuri sunt nu doar ridicole ci și antiproductive .......................... Acum depinde de fiecare cum vede treaba. Din sondajul de opinie văzut zilele trecute se pare ca 82% dintre romani cred varianta oficială așa ca practic discuția se oprește aici. Dacă sondajul e eronat, perfect posibil!, pana acum ar fi trebuit sa vedem mișcări de masa, proteste de strada etc. erc. etc. Vorba aia grecii de exemplu au ieșit in strada pt George Floyd, sa recunoaștem o speța complet marginala in cazul lor, așa ca mă gândesc ca ieșeau și romanii dacă erau chiar atât de dornici sa fie ridicate toate restricțiile antiCoViD. :-)))

E pe fonduri europene, cat primesc, atat tine criza.

Adrian Dancu  •  05 Iunie 2020, 21:44

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

dora  •  05 Iunie 2020, 20:12

Nu mai pueți botniță sportului ! Vedeti cine si de ce se imbolnaveste. Oficial, nu avem nici-un sportiv sau fotbalist de la noi infestat de Coronavirus !

mateodamiano7  •  05 Iunie 2020, 19:28

Nelutu are dreptate, poti controla apetitul pentru flegme al tuturor participantilor la un joc de fotbal? Un stadion de fotbal e doar o imensa scuipatoare plina cu virusi, bacterii si ciuperci.

  • 1
  • 2