FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL

Probleme pe toate planurile pentru Dorinel Munteanu » Internat imediat după meciul cu Dinamo, a intrat și în atenția FRF: „Să se potolească!”

Dorinel Munteanu (55 de ani) a fost eliminat în repriza secundă a meciului pierdut de Oțelul cu Dinamo, scor 1-3. Antrenorul gălățenilor susține că este într-o stare medicală delicată, „pe perfuzii, la spital”. +40   FOTO

Articol de - Publicat luni, 19 februarie 2024 13:52 / Actualizat luni, 19 februarie 2024 14:44

În minutul 75 al meciului, antrenorul Oțelului a fost eliminat de „centralul” Andrei Moroiță. Inițial, tehnicianul a văzut cartonașul galben pentru că a protestat după o decizie a arbitrului. Dorinel Munteanu a continuat scandalul, s-a certat cu asistentul și a fost eliminat.

Dorinel Munteanu riscă o suspendare de 9 etape după meciurile cu Rapid și Dinamo în București!
SUSPENDARE

Dorinel Munteanu, prima reacție după meciul cu Dinamo: „Sunt pe perfuzii”

Dorinel Munteanu a lipsit de la interviurile de după meci. N-a participat nici la conferința de presă. De vină ar fi starea de sănătate, după cum afirmă chiar antrenorul.

„Sunt pe perfuzii, la spital, la Galați. Am plecat după meciul de aseară. Cu privire la meci, da... nu mi-a dat cartonaș roșu direct, ci al doilea galben”, a spus Dorinel Munteanu, potrivit iamsport.

• Imaginile arată că arbitrul Andrei Moroiță i-a arătat direct cartonașul roșu lui Dorinel Munteanu pentru a doua abatere.

Dorinel Munteanu, avertizat de Mihai Stoichiță

Dorinel Munteanu riscă o suspendare de până la 9 etape din cauza incidentelor de la meciurile cu Rapid și Dinamo. Antrenorul a intrat și în atenția oficialilor Federației. Mihai Stoichiță, șeful Comisiei Tehnice, l-a avertizat.

„Trebuie să se potolească și îmi permit să îi dau acest sfat pentru că nu este în regulă. Sarabanda asta de scandaluri pe care o are de ceva vreme continuă. Să aibă grijă pentru că e păcat de el, un antrenor bun pe care l-am lăudat până mai acum trei etape, dar nu știu ce se întâmplă.

Nu este în regulă și este bine să se echilibreze. Nu știu dacă e cumva și recidivist. Este păcat, este păcat de munca lui până la urmă! Gândește-te la ce meciuri au și Farul, și CFR”, a spus Mihai Stoichiță, potrivit fanatik.

VIDEO. Cum și unde a sărbătorit Andrei Nicolescu victoria lui Dinamo cu Oțelul

„Pentru ce, Andrei?” » Mesajul lui Nicolescu, la fix un an după ce Red&White a cumpărat Dinamo: „Priviți acest video!”
DINAMO
„Refuz să cred!” » Decizia lui Gigi Becali l-a șocat: „A făcut rău echipei!”
FCSB

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”