FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - FC ARGEȘ 2-0

VIDEO+FOTO I-au nimicit în două minute! Rapidul bate Argeșul și urcă pe 4 » Clasamentul ACUM

Rapid a învins-o pe FC Argeș, scor 2-0, într-o partidă contând pentru etapa #19 din Liga 1. +47   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 10 decembrie 2021 22:24 / Actualizat vineri, 10 decembrie 2021 22:26

Rapidul s-a întors după două luni și jumătate pe Arena Națională și a demolat Argeșul în prima repriză.

Latovlevici era să-și dea autogol în minutul 6, Tofan s-a opus. Oare? Fază de goal-line technology la care giuleștenii au cerut gol.

Gabi Balint știe cine va fi noul selecționer: „E instalat de multă vreme”
SELECȚIONER

Reușitele au venit oricum. Stahl, transversală-gol (10), și Albu - șut la firul ierbii de la 17 metri (12) - i-au ridicat de pe scaune pe suporterii alb-vișiniilor.

+43 FOTO

Argeșul a încercat să aibă o altă față în repriza secundă și a avut câteva oportunități de a reintra în meci, numai că Turda (49) și Arias (65) n-au fost inspirați la finalizare.

Nimic concret în rest, iar echipa lui Prepeliță înregistrează al doilea eșec consecutiv în campionat.

2.000 de suporteriau asistat la meciul Rapid - FC Argeș

Rapid și FC Argeș luptă pentru play-off

Cu această victorie, Rapid urcă provizoriu pe locul 4 în Liga 1. Argeș, și ea cu un meci în plus, rămâne la două puncte în spatele primei poziții care asigură accederea în play-off.

FINAL. Rapid - FC Argeș 2-0

Rapid - FC Argeș, echipe de start:

Rapid: Moldovan - Belu, Săpunaru, Dandea, Junior Morais - Albu, Crepulja, Moise - Marzouk, Sefer, Stahl
Rezerve: Drăghia, Bălan, Goge, Pănoiu, Ilie, Popescu, Florică, Ignat, Despa
Absenți: Carnat, Al. Ioniță II, Dr. Grigore, Hlistei (accidentați)
Antrenor: Mihai Iosif

FC Argeș: Greab - Tofan, Turda, Joao Miguel, Latovlevici - Meza Colli, Raynov - Ișfan, Șerban, Teles - Fatai
Rezerve: Croitoru, Boldor, Mușan, Moisie, Honciu, Palic, Viana, Said, Arias
Absenți: Cr. Dumitru (suspendat) Cr. Tănase (nerefăcut)
Antrenor: Andrei Prepeliță

Stadion: Arena Națională
Arbitru: Adrian Cojocaru (Galați) / A1: Mircea Orbuleț (București / A2: Ferencz Tunyogi (Zalău) / Observator: Adrian Vidan (București)

Una dintre „victimele” arbitrilor iese la atac: „Se răspunde la comenzi! Nu putem să nu vedem mizeria din arbitrajul românesc!”

EXCLUSIV Avertisment frontal pentru șefii de la Rapid: „Dacă-l dau afară pe Iosif, vor trage alături de Dinamo să nu retrogradeze”