FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - FC ARGEȘ 2-0

video Prepeliță e sincer: „N-am arătat bine deloc!”

Rapid - FC Argeș 2-0 | Andrei Prepeliță, antrenorul piteștenilor, e dezamăgit de prestația echipei sale. +47   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 10 decembrie 2021 22:48 / Actualizat vineri, 10 decembrie 2021 23:31

„S-au dat golurile în 3 minute. E greu să pleci de la 0-2, doar pe niște greșeli, mingi lungi, simple. Mă așteptam la altceva de la unii jucători, care evoluau pentru prima dată pe Arena Națională, într-o atmosferă frumoasă.

În prima repriză n-am avut nici măcar o ocazie, deși am discutat despre ce face Rapid. În a doua repriză, am arătat altceva, pentru că au făcut și ei pasul înapoi. Am avut câteva ocazii, dar nu le-am fructificat și, din păcate, nu am arătat bine deloc azi, per total”, a declarat Prepeliță la final.

Scandal total la FCU Craiova » Eugen Trică e pe făraș! Mititelu a dat ordinul din închisoare
FCU Craiova - Clinceni 1-2

Alte declarații după Rapid - FC Argeș:

Mai sunt două meciuri din acest an, trebuie să ne resetăm, să vedem lucrurile pe care le-am făcut rău și să le îndreptăm
Andrei Prepeliță, antrenor FC Argeș

Din păcate, am pierdut iar, am ratat posibilitatea să revenim în zona de play-off. Am primit două goluri în 12 minute pe niște greșeli ale noastre. Am încercat să egalăm, am avut ocazii, dar s-a terminat trist pentru noi
Mihai Ișfan, mijlocaș FC Argeș

Nu găsesc explicații pentru atitudinea noastră din această seară. Trebuie să strângem rândurile și să ne privim în ochi! Cu atitudinea din seara asta nu avem cum să prindem play-off-ul. Nu ne face cinste ce s-a întâmplat cu Rapid