FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - HERMANNSTADT 0-1

Panduru, băgat în ceață de Mutu: „Nu am înțeles ce a vrut de la meciul ăsta”

Basarab Panduru

Articol de - Publicat sambata, 04 martie 2023 22:24 / Actualizat sambata, 04 martie 2023 22:37

Basarab Panduru, fostul internațional, a analizat înfrângerea Rapidului cu Hermannstadt, scor 1-2.

Fostul mijlocaș al Stelei nu a înțeles echipa de start aleasă de Mutu. Consideră că Papeau, Ongenda și Alex Ioniță s-au călcat pe picioare.

Scandal la Rapid - Hermannstadt: scos de jandarmi din stadion + discuție aprinsă și în afara arenei
RAPID - HERMANNSTADT

Rapid - Hermannstadt 0-1. Panduru, băgat în ceață de Mutu

„Eu nu am înțeles ce a vrut Rapid de la meciul ăsta. Ori au crezut că pot băga pe oricine și o bat pe Hermannstadt. Ori au fost jucătorii titulari obosiți și au avut nevoie de pauză, ori au văzut banca lui Hermannstadt și au zis să țină titularii pe bancă și să îi bage în repriza a doua.

Nu prea știu cum a gândit Mutu primul 11. Au fost jucători care au jucat puțin sau deloc. Mă refer la Ongenda, la Luckassen, care a jucat doar câteva minute în ultimele meciuri. Nici măcar nu l-a pregătit înainte să îl bage titular, să joace mai mult în ultimele partide.

În prima repriză erau unul peste altul, Ongenda, Papeau și Ioniță, undeva în centrul terenului. Nu știu ce au vrut de la meciul ăsta”, a declarat Basarab Panduru la emisiunea Sport Center, moderată de Dan Udrea la Orange Sport.

Echipa de start a Rapidului cu Hermannstadt: H. Moldovan - Belu-Iordache, Săpunaru, C. Ignat, J. Morais - Emmers, Crepulja, A. Ioniță II - Papeau, Luckassen, Ongenda

Florin Răducioiu a răbufnit în direct: „Să le fie rușine! Ei au distrus tot!”
HERMANNSTADT
„Asta e tâlhărie! Sunteti legați la ochi?!” » Reacții nervoase după penalty-ul primit ușor de Rapid în prelungiri: „E rea intenție!”