Comentarii (238)
patraulea2015
patraulea2015  •  16 Ianuarie 2017, 22:39
Postat de timm pe 16 Ianuarie 2017, 22:36

Dinamovistii au cumparat si sigla, marca, nume, palmares. Situatia este total diferita.

Ela Badea,si ala nu mai e Dinamovist!!E Dolarist!!

patraulea2015
patraulea2015  •  16 Ianuarie 2017, 22:37
Postat de patraulea2015 pe 16 Ianuarie 2017, 22:35

Maine nu dar in curand.Atunci o sa bea *** sampanie direct din sticla TUTUROR.

Astia au inceput sa cenzureze numele TALPAN!!!

timm
timm  •  16 Ianuarie 2017, 22:36
Postat de crimson.veritas pe 16 Ianuarie 2017, 22:26

Eu ii zic Negoita Club ... ca sa nu existe nici o confuzie ... de nume ...:)) Zice valy ... ca ei nu au nici o treaba cu bugetul de stat ... dar Statul ii lasa sa folosesca numele si marca 'Dinamo' ... pe gratis ...:)) Daca CSA a facut evaluare pe marca Steaua ... si innurma aceste evaluari au stabilit o taxa de licenta de 3.7 mil de euro pe ani ... nu ar fi corect sa se faca o evaluare similara si pe marca 'Dinamo' ... pe acelasi algoritm ... CSD au aproape tot atatea sectii si realizari cat CSA ... daca nu mai multe ... ca ... deci s-ar ajunge la o taxa de licenta de +3 mul de euro lejer si pe marca 'Dinamo' ... corect? ...:)) Cum justifica Statul Roman ... aka Guvernul Romaniei ... faptul ... ca nu valorifca marca Dinamo ... pe acelasi model ca marca Steaua ... fiind bunuri / drepturi de proprietate intelectuala-industriala ... care fac parte din acelasi patriminiu ... patrimoniul public central ... trebuie sa fie supuse aceluias regim juridic, si asupra aceleiasi polituci de valorificare! Deci scuze ... dar Statu investeste in Negoita club cca 3 mil de euro / anual ... contravaloarea macar a marcii ... pe algoritmul de calcul al Statului Roman, in cazul marcii Steaua! ...:)) Mie imi place adevarul, echidistanta, si respectarea drepturilor persoanelor fizice / juridice ... in mod egal! ...:))

Dinamovistii au cumparat si sigla, marca, nume, palmares. Situatia este total diferita.

patraulea2015
patraulea2015  •  16 Ianuarie 2017, 22:36
Postat de cristiancelmare pe 16 Ianuarie 2017, 22:35

Esti tare la engleză,bravo,felicitări!

Ma bucur ca mai inteles...

patraulea2015
patraulea2015  •  16 Ianuarie 2017, 22:35
Postat de cristiancelmare pe 16 Ianuarie 2017, 22:32

Mâine se bea șampanie pe Maybach la Universitate

Maine nu dar in curand.Atunci o sa bea *** sampanie direct din sticla TUTUROR.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

cristiancelmare
cristiancelmare  •  16 Ianuarie 2017, 22:35
Postat de patraulea2015 pe 16 Ianuarie 2017, 22:32

CSA il are pe Bumbescu(beat,ca nu se mai trezeste),pe Lacatus(la gonit Mariana,de acasa din Spania si isi cauta adapost)si multa zapada.

Esti tare la engleză,bravo,felicitări!

ang3ldev1l
ang3ldev1l  •  16 Ianuarie 2017, 22:33
Postat de valyomanyd pe 16 Ianuarie 2017, 22:17

Nu bre, ai tastat CSA si DINAMO, fara CS

cs dinamo exista deja in liga 5-a, care-i clona, asta dinamo 1948 sau aia cs dinamo ?

patraulea2015
patraulea2015  •  16 Ianuarie 2017, 22:32
Postat de gannicus2014 pe 16 Ianuarie 2017, 21:31

Austria Salsburg a fost preluata si rebranduita de noii patroni si numita Red Bull Salzburg , iar suporterii traditionalisti si-au facut echipa lor , intitulata SV Austria Salzburg , care a inceput in ultima liga ... palmaresul este integral la Red Bull ... The Red Bull company bought the club on 6 April 2005 and rebranded it. After the takeover, Red Bull changed the club's name, management, and staff, declaring "this is a new club with no history." Red Bull initially claimed on the club website that the club was founded in 2005, but was ordered to remove this claim by the Austrian Football Association. The new authority removed all trace of violet from the club logo and the team now play in the colours of red and white, to the consternation of much of the club's traditional support. The traditional supporters tried to resist the radical changes and formed their own movement in order to regain some of the tradition. Several fan-clubs throughout Europe voiced their support in what they saw as a fight against the growing commercialisation of football. On September 2005, the 'violet' supporters stated that the talks had irreversibly broken down and efforts to reach an agreement would be terminated. This gave rise to two separate fan groups: the 'Red-Whites', who support 'Red Bull Salzburg' and the 'Violet-Whites', who want to preserve the 72-year-old tradition and refuse to support the rebranded club. The Violet-Whites ultimately formed a new club, SV Austria Salz

CSA il are pe Bumbescu(beat,ca nu se mai trezeste),pe Lacatus(la gonit Mariana,de acasa din Spania si isi cauta adapost)si multa zapada.

cristiancelmare
cristiancelmare  •  16 Ianuarie 2017, 22:32

Mâine se bea șampanie pe Maybach la Universitate

travka
travka  •  16 Ianuarie 2017, 22:27

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

  • 1
  • •••
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • •••
  • 24
Comentează