FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - DINAMO

Sepsi - Dinamo. VIDEO „Câinii”, răpuși de un eurogol » Cum a înscris Achahbar

Golul lui Anass Achahbar cu Dinamo // foto: Cristi Preda

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 octombrie 2020 22:27 / Actualizat sambata, 24 octombrie 2020 23:17

Sepsi OSK a deschis scorul în meciul cu Dinamo printr-un golazo reușit de Anass Achahbar (26 de ani).

În minutul 29 al meciului de la Sf. Gheorghe, atacantul covăsnenilor a reușit o execuție de finețe.

Achahbar a șutat din prima, de la aproximativ 25 de metri, după ce un coechipier i-a întors mingea. Șutul, plasat în partea stângă a porții, l-a lăsat fără replică pe Rene Hinojo, portarul „câinilor”.

VIDEO cu golul AICI

Citește mai multe știri despre Sepsi - Dinamo:

Ocazie uriașă ratată de covăsneni! „Câinii”, la un pas să fie taxați în minutul 8

Fanii „câinilor” sunt indignați de noul echipament: „Cel mai urât din istorie. Parcă ar fi Viitorul Scornicești”

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă