FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - DINAMO

SEPSI - DINAMO. VIDEO Ocazie uriașă ratată de covăsneni! „Câinii”, la un pas să fie taxați în minutul 8

Sepsi - Dinamo, ultimul meci al zilei din Liga 1, a debutat într-un ritm alert. Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 octombrie 2020 22:02 / Actualizat sambata, 24 octombrie 2020 22:13

Sepsi - Dinamo, ultimul meci al zilei din Liga 1, a debutat într-un ritm alert. Deian Sorescu l-a încercat pe Niczuly în minutul 3, cu o lovitură de cap, însă cea mai mare ocazie de gol le-a aparținut covăsnenilor.

În minutul 8, Sepsi a beneficiat de o lovitură liberă din lateral. Mingea a trecut surprinzător de „barajul” format din jucătorii ambelor echipe și a ajuns la fundașul Rachid Bouhenna. Dintr-o poziție favorabilă, fundașul algerian a reluat modest, în plasa laterală, „câinii” scăpând astfel cu fața curată dintr-o situație dificilă.

Captură TV Telekom Sport

Cosmin Contra e sub presiune și ar putea pleca din „Ștefan cel Mare” în cazul în care „câinii” nu câștigă nici la Sfântu Gheorghe. Încolțit din toate părțile, „Guriță” a pregătit mai multe schimbări în primul „11” pentru disputa din Covasna. Detalii pe larg, AICI!

Sepsi - Dinamo, echipe de start:

SEPSI OSK: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Fl. Ștefan - I. Fulop, Vașvari, Aganovic - Safranko, G. Dragomir, Petrila
REZERVE: Collado, Deligiannidis, Ștefănescu, Fofana, Golofca, Bajrovic, L. Fulop, Purece, Achahbar
ANTRENOR: Leo Grozavu

DINAMO: Rene Hinojo - Gonzalez, Ba, R. Grigore, I. Lopez - A. Garcia, Anton - Sorescu, Borcea, Camara - Nemec
REZERVE: Mejias, A. Radu, Ehmann, M. Gueye, B. Valle, Măgureanu, Fabbrini, Crețu, Puljic
ANTRENOR: Cosmin Contra

Urmărește AICI meciul Sepsi - Dinamo

SEPSI - DINAMO. Fanii „câinilor” sunt indignați de noul echipament: „Cel mai urât din istorie. Parcă ar fi Viitorul Scornicești”

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”