FOTBAL  »  Superliga  »  CURTEA DE ARGEŞ - TIMIŞOARA 0-3

Ştefan Stoica: "Dacă patronul îmi cere demisia, o să plec!"

Articol de GSP - Publicat luni, 05 octombrie 2009 00:00

Antrenorul lui Internaţional Curtea de Argeş, Ştefan Stoica, a declarat, după înfrângerea cu FC Timişoara, scor 0-3, că este dispus să renunţe la funcţia sa dacă patronul Benone Lazăr îi va solicita acest lucru.

"Încă un meci urât făcut de echipa mea, nici eu nu ştiu ce să mai cred. În prima repriză adversarul nu a contat deloc, însă noi cum primim gol, înnebunim. Avem în echipă mulţi jucători noi, care nu au jucat mult împreună.

La Internaţional se rupe echilibrul când echipa primeşte gol. În prima repriză am avut o oportunitate mare, poate alta era soarta jocului dacă înscriam. Dacă patronul îmi va cere demisia, eu o să las locul altcuiva, nu e asta o problemă", a spus Stoica.

sursa: NewsIn

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”