Alte știri din fotbal
Membrul „Generației de Aur” a reacționat după ce Mircea Lucescu a leșinat la antrenament: „Trebuie să aibă o limită”
0
Zeljko Kopic a făcut buletinul medical la Dinamo: „Echipa arată diferit cu el pe teren. Avem nevoie de el”
0
Naționala României a ajuns la Bratislava » Ultimele informații după o zi complicată: „Lucescu a vorbit cu secunzii, după ce am aterizat”
0
MM Stoica pariază pe un singur nume în locul lui Lucescu: „Doar el poate salva ce ar mai fi de salvat”
15
Știri din fotbal internațional
Bosniacii, fără frică: „Vom intra pe teren și îi vom devora pe azzurri”
0
Gerard Pique a ales dintre Messi și Ronaldo: „Este cel mai bun din lume”
0
La 43 de ani, fostul mare atacant își începe cariera în liga a 5-a: „Un club istoric”
0
Format nou la Cupa Africii pe Națiuni » De când va fi implementat noul sistem
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
1
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Transhumanța tocmai a intrat în patrimoniul UNESCO. Dar transhumanța, ca o ...
Libertatea
Trump anunță reluarea parțială a traficului prin Strâmtoarea Ormuz și o ...
Adevărul
Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru ...
GSP SPECIAL
Doar două tipuri de oameni vor mai avea un viitor sigur în era inteligenței ...
Libertatea
Hagi cred ca este foarte diplomat:) nu vrea sa supere pe nimeni...sa fim seriosi, Tanase se impiedica frecvent in minge, nu prea-i mai ies de ceva multa vreme nici driblingurile nici suturile...cine sa-l ia? Doar pe baza de vizionare de DVD-uri sa pacaleasca pe cineva:)...e varza, terminat, va ramane o vesnica mare speranta...de ce oare nu se mira nimeni? Habar n-am, s-a obisuit lumea ca jucatori bunicei cand ajung la steaua sa fie terminati...cum reusesc parca sa uite complet cum se joaca fotbal nu pot sa-mi dau seama...imi amintesc un meci la nationala in care Tanase a jucat senzational...cum poti sa uiti sa driblezi/sutezi asha deodata...n-am habar:)
dinamue dc comentezi pe aici nu e subiect pt dinamue fugi si te culca:-j
esti capabil sa postezi fara sa jignesti?! sa respecti si tu opinia altuia?! sau esti detinatorul adevarului absolut?!
Vad ca ai o obsesia cu postata asta! Te joci prea mult cu "mormolocul"!?..:))
fazele frumoase nu se vad pe tabela de marcaj.....:)))))))))))))))))
intre tanse si hagi exista doar un singur punct de comparatie: ambii au purtat sau poarta jambiere. in rest nu exista alte coordonate perceptibile. nu exista nici o alta punte de legatura. ori esti rau intentionat, ori nu te pricepi deloc la fotbal. daca e varianta a doua, mai bine lasa-ne. hagi este un monument al fotbalului mondial. nu o spun eu, o spune intreaga lui cariera de exceptie. si mii de mari specialisti in fotbal. si milioane de fani ai lui.
Esti masochist ? Iti place s-o iei de la toti ? Ca asa pari
nu contest cariera de exceptie a lui hagi! am dorit doar sa evidentiez calitatile asemanatoare ale celor doi. hagi a fost genial in teren, dar la cat alerga el, daca nu mai erau inca 9 s'o faca, la sportul, steaua, real, barca sau galata, nici pe hagi nu'l mai vedea nimeni. pentru ca nu poti fi zeu la o echipa de banuiti. asa cum este steaua lui tanase. hagi a fost supertalent. peste el, eu i'am vazut cu ochii mei pe dobrin si balaci. ce vreau sa spun este ca ar fi in avantajul sau sa taca azi! de cateori deschide gura scoate o perla! si trist este ca, adesea, nu si le mai recunoaste a doua zi.... deocamdata, cu marele tanase steaua nu a reusit sa termine pe 2!
de dat din gura suntem buni toti. tu ai realizat macar 1% din cat au facut hagi si tanase? cum ziceam.. sa-i criticam pe cei de acelasi neam care fac istorie e usor, insa cand vine vorba de fapte dam bir cu fugitii.
simpatica declaratia lui hagi, inca o perla a regelui: " Tănase a ajuns la un nivel fantastic de bun. Fizic stă excepţional, face ambele faze extrem de bine..." pai, domnule rege, tanase are conditia fizica pe care o aveai si matale, una submediocra! si totusi rezista in fotbal tocmai pentru ca nu face ambele faze...! si mai exista o asemanare izbitoare intre voi: sunteti la fel de tarani...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.