FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FC ARGEȘ

VIDEO+FOTO Ce revenire! Tavi Popescu, gol superb în FCSB - FC Argeș

FCSB - FC Argeș. Octavian Popescu (18 ani, extremă stânga) a marcat la 9 minute după ce a intrat pe gazon. +6   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 octombrie 2021 22:15 / Actualizat luni, 01 noiembrie 2021 12:56

Tavi Popescu nu mai jucase pentru FCSB din 17 septembrie, de la meciul cu FCU Craiova, 1-0, din cauza unei accidentări.

A revenit în această seară la vicecampioană. Rezervă, Edi Iordănescu a apelat la el în minutul 59. Imediat după, FC Argeș a deschis scorul (62). La fel de rapid FCSB a reușit să egaleze (68).

Octavian Popescu a primit mingea de la Tofan - respingere greșită - și a pus mingea „cu mâna”: execuție perfectă din marginea careului la colțul lung.

Octavian Popescu, gol superb în FCSB - FC Argeș

+2 FOTO
  • Capturi TV @Digi Sport 1

Vezi AICI golul!

În acest sezon, Popescu a mai înscris 3 goluri în 11 meciuri. Anul trecut a adunat 4 goluri și 8 pase decisive în 34 de partide.

FCSB, o nouă cerere să evolueze în Ghencea: „Nu mai au ce să inventeze!”

FCSB va face o nouă cerere de a juca în Ghencea, meciul la care roș-albaștrii ar dori să evolueze pe noua arenă de 100 de milioane de euro fiind derby-ul cu Rapid, programat la mijlocul lunii decembrie.

Anunțul a fost făcut de liderul de galerie al vicecampioanei României, Gheorghe Mustață, care este încrezător că FCSB nu va mai putea fi refuzată ca la precedenta cerere, înaintea meciului cu Academica Clinceni, mai ales că datele competiționale din Liga 1 și Liga 2 nu se vor mai suprapune.

„Anunț oficial, să zic așa, că vom face solicitare din partea clubului să jucăm în Ghencea, acasă, meciul cu Rapid. Liga 2 este terminată atunci când este programat acel joc al nostru, așa că nu au ce să mai inventeze. Acum, cade și vrăjeala că ar exista probleme între suporteri”, a declarat Gheorghe Mustață potrivit Radio Sport 1.

Mircea Rednic: „Dinamo nu stă în Sorescu! Să vedem cine îl ia în iarnă” + Alt fotbalist în vizor: „Zici că a jucat la Barcelona”

Florin Tănase, revenire miraculoasă » De la glezna cât un „pepene”, la titular cu FC Argeș

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”