FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - RAPID 1-1

Andrei Ivan i-a mulțumit lui Gigi Becali: „Să ne amintim un lucru”

Andrei Ivan, după CSU Craiova - Rapid +19   FOTO
Andrei Ivan, după CSU Craiova - Rapid

Articol de - Publicat luni, 04 martie 2024 22:34 / Actualizat marti, 05 martie 2024 04:35

Andrei Ivan (27 de ani), a jucat o repriză astăzi în Universitatea Craiova - FCSB 1-1, iar la final a răspuns complimentelor pe care i le-a făcut Gigi Becali, patronul FCSB.

Doar ce se terminase meciul dintre FCSB și Petrolul, scor 1-0, iar Gigi Becali și-a mutat atenția către capul de afiș al rundei, meciul dintre Universitatea Craiova și Rapid.

Latifundiarul l-a cerut pe Andrei Ivan titular în CSU Craiova - Rapid, însă antrenorul Ivaylo Petev a avut alte planuri. „Nouarul” Craiovei a început partida pe bancă, însă a fost aruncat în luptă pentru repriza secundă, în locul lui Markovic.

Două penalty-uri refuzate Rapidului la Craiova » Crăciunescu s-a pronunțat: „Îl împinge în careu”
CSU CRAIOVA - RAPID

La final, Ivan i-a mulțumit lui Becali pentru cuvintele frumoase. Patronul FCSB spusese că „Ivan îți face o fază și dă gol sau o pasă de gol. E sperietoare! Are putere, forță, viteză”.

Andrei Ivan, răspuns pentru Gigi Becali: „Un compliment foarte frumos, îi mulțumesc!”

„Nu știu ce pot să spun. Îi mulțumesc frumos! În trecut, să ne aducem aminte că m-a vrut la FCSB. Un compliment foarte frumos, sper să intru din nou în primul 11” a fost răspunsul lui Ivan pentru Becali.

El s-a declarat încrezător că va reveni printre titularii din Bănie: „Eu cred că voi reveni cât de curând în primul 11. Este doar o chestiune de timp, trebuie să trag mult mai mult de mine. Am jucat mereu în stânga, dar dacă se va apela la mine să joc vârf sau în dreapta, o voi face cu cea mai mare plăcere”.

Referitor la meciul cu Rapid, Ivan a spus:

„Meritam să câștigăm, ne-am creat mai multe ocazii. Am controlat ambele reprize și trebuia să luăm cele 3 puncte. A fost un meci bun, dar ne pare rău că nu am putut să-i bucurăm pe suporteri cu cele 3 puncte.

Duminică avem alt meci foarte important, trebuie câștigat. Așteptăm toți suporterii să vină la Peluza Nord, să fie lângă noi (n.r. - pentru derby-ul cu FCU). Trebuie să luăm cele 3 puncte, să-i bucurăm pe suporteri”.

VIDEO. Declarațiile lui Alex Mitriță după CSU Craiova - Rapid

Match Quiz Rapid - FCSB

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe derby-ul Rapid - FCSB și câștigă premiile puse în joc!

Tot despre Universitatea Craiova - Rapid:

Înlocuitorul lui Săpunaru e deja cu gândul la FCSB: „Îi cunosc, știu cum o să joace. Vrem toate punctele”
CSU CRAIOVA - RAPID 1-1
Mitriță a dezvăluit abia după remiza cu Rapid: „De-atunci au început problemele”
CSU Craiova - Rapid

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”