Comentarii (36)
martinez.fzr
martinez.fzr  •  23 Februarie 2015, 00:29

La Gecov n-a fost penalty dar se impunea lovitura libera de la 17-18m plus eliminare iar de acolo altfel curgea meciul

pasnick
pasnick  •  23 Februarie 2015, 00:12

hai ca am furat-o, nu mai e nimic de zis. important e sa ne mobilizam sa n-o luam si de la javre. oricum le-am dat coloratilor un mare avant. sper sa se salveze. bafta

politimisoara1
politimisoara1  •  23 Februarie 2015, 00:10

rosu indiscutabil ptr Papp fault de ultim aparator

ienasoiu
ienasoiu  •  22 Februarie 2015, 23:37

Dacă Stanciu s-a aflat în poziție regulamentară ar fi trebuit să se acorde penalty și cartonaș galben. La faza din careul Stelei faultul a început în afara careului și s-a continuat în careu. Arbitrul decide dacă este penalty sau lovitură liberă din afara careului. În plus cartonașul roșu era obligatoriu pentru stelist. Chestia autorului articolului că faultul a început în afara suprafeței de poartă este manipulare. Nu scrie în regulament așa ceva. Acolo scrie despre locul contactului și dacă acel contact s-a prelungit în careu se acordă penalty.

robotzel
robotzel  •  22 Februarie 2015, 23:27
Postat de ortega pe 22 Februarie 2015, 23:21

Cam ai dreptate , dar oricum ratau owwinele ...A fost penalty clar pentru wecesebiști , dar poate nu trebuia prelungit meciul atât cât să-l aibă ... Că a fost prin minutul 94 ... iar dacă owwina se cramponează de asta ... sunt chiar mai jegoși decât credeam eu ...

meciul trebuia prelungit minim 3 minute pentru schimbari (conform regulamentului) cate 30 se secunde pentru fiecare schimbare si inca 2 minute pentru cati a tras rapidul de timp este mai mult decat corect. oricum a fost 11m clar insa rapid a jucat mai bine. rapid a avut si noroc cu 2 bari insa asta este. per total viata merge inainte. pacat de faptul ca victoria rapidului a fost pusa in planul secund dupa evolutia discutabila a arbitrilor. la sapunaru trebuia cartonas rosu de mult, atunci cand l-a calcat pe rusescu in picioare.

steaua_blatista
steaua_blatista  •  22 Februarie 2015, 23:23

Rosu indiscutabil and lovitura libera si penalty la Stanciu. Oricum a castigat echipa care a jucat mai bine,adica Rapid.

ortega
ortega  •  22 Februarie 2015, 23:21
Postat de tonyys pe 22 Februarie 2015, 23:05

La Stanciu a fost 11m clar care se vede din avion iar la faza rapidului faultul a fost cel putin 1m in afara careului.

robert1205
robert1205  •  22 Februarie 2015, 23:20

SALVATI RAPIDUL ! Steaua -Rapid =BLAT;Sa vedem ce face Rapidul cu echipele de jos nu cu echipe in insolventa si care nu au ce pierde.

para.para
para.para  •  22 Februarie 2015, 23:19

Ba asta este mana lui Prodanca ca sa-l aduca inapoi pe regheblat.

d_3amon
d_3amon  •  22 Februarie 2015, 23:18

lovitura libera de pe 16m pentru rapid si rosu indiscutabil papp(fault in situatie iminenta de gol + ca era si ultimul aparator). la stanciu e 11m clar, il calca rapidistul. cate o decizie importanta luata gresit pentru fiecare echipa.