Alte știri din fotbal
Neconvocat, atacantul din Premier League dă din casă înainte de Turcia - România: „E foarte simplu cum a redresat echipa Montella”
0
Turcia - România, marele meci pentru Campionatul Mondial » Echipa aleasă de Mircea Lucescu: decizia în cazul lui Ionuț Radu
0
„Mister” e acum federal cu acte în regulă » Ilie Dumitrescu, la prima deplasare sub administrația Burleanu: surprins lângă Bodescu și Vișan
0
I-a pupat mâna lui Mircea Lucescu! Imaginile zilei la Istanbul
0
Știri din fotbal internațional
Flirtează cu Real Madrid? Rodri alimentează zvonurile: „Nu poți spune nu”
0
Chivu se pregătește pentru „o revoluție” » Gazzetta: „Barca insistă pentru Bastoni, Inter i-a fixat prețul”
0
FIFA anunță ultima fază a vânzării biletelor pentru Campionatul Mondial 2026
0
Cazul suporterului lui Manchester United a creat indignare în Anglia » De la ce a pornit totul
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
5
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
„Vom dezlănțui iadul!” SUA, noi amenințări pentru Iran, în timp ce ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Experiment Libertatea. Preţurile la alimente în Bulgaria faţă de România: ...
Libertatea
Esti in eroare! Canada NU este si N-A fost niciodata REPUBLICA!!! Daca ai auzit vreodata sintagma "Republica Canada", sa ne spui si noua, sa nu murim prosti...:-))) Bre, cand postezi un comentariu, asigura-te ca nu te faci de ras...
Eu am incercat sa evidentiez exemplele xunoscute pt concetatenii nostri.whatever.ca usa e stat federal,e una,putea sa impuna la nivel federal lb engleza si game over.dar nu au facuy o.ca nu sunt nationalisti.limba basca nu se limiteaza strict la o regiune.se foloseste oe terotoriul a 2 state,franta si spania.exemplele tarilor nordice sunt si mai concludente,unde se foloseste ca lb oficiala,limba statului vecin in comunitati foarte mici,cateodata doar un oras,cateva sate,cum sunt secuii la noi.si mai sunt exemple,nu putine..pashtuna in afganistan,pakistan si india..si aia nu pretentia statelor democratice,cum bravam noi cu tara noastra si cu ue..am inteles cam unde bati si ai incercat sa inclini balanta intr o parte,din pacate nu ti a iesit..si pentru faptul ca nu judeci echidistant,unbiassed,doar reprezinti,poate un pic mai civilizat decat altii,aceeasi retorica nationalista.pacat.
guvernul maghiar a lui orban investeste in sport fata de guvernul marioneta al romaniei condus de catu
Exemplul cu S.U.A. nu e atat de concludent pe cat vrei sa para pentru ca S.U.A. este o republica federala (are libertate fiecare stat sa-si aleaga cate limbi oficiale doresc). In cazul Spaniei si al Frantei cu Corsica la fel nu este echivalent cu ce se intampla la noi pentru ca limba basca si limba catalana sunt limbi oficiale vorbite intr-o regiune si doar in regiunea aceea, limba maghiara vorbita in zonele de la noi de pilda mai este vorbita si la Budapesta; acele limbi au legatura cu factorul cultural este o limba aparuta ca urmare a influentelor culturale specifice acelei zone si nu d.p.d.v. politic (ca au politizat-o astia in ultimii 50 ani asta-i altceva) cum se intampla in partea noastra de tara; adica limba catalana, flamanda, corsicana s-a nascut acolo, n-a fost importata acolo din diferite motive istorice daca ma intelegi. Un exemplu mai bun ar fi fost situatia Canadei cu Quebec dar Canada pana la urma este si ea o republica.
nu te agita,astia oricum cenzureaza cuvinte pe care nu le inteleg si e normal ca dupa spiru haret fara frecventa sunt multe cuvinte de neinteles pentru ei)))))
de acord cu ce-ai zis c-o singura remarca,sigur vad mai des aia un roman decat ia fcsb campionatul))))))))
Nivelul cenzorilor de la gesepe,2 clase..au cenzurat cuvantul"***"..noaptea mintii.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Da, cam asa este. Totusi si ei întretin aceasta ura. S-au împacat nemtii cu francezii, dar noi cu ungurii putin probabil cel putin în viitorul apropiat. Aceste investitii aduc mai mult României decât Ungariei. Sunt jucatori si antrenori români la aceste echipe. Este vre-un ungur din România care joaca la Nationala Ungariei???
Noi,cei care suntem angrenati un fenomenul fotbalului,la nivel de suporteri,pornim,invariabil de la ce e mainrau.pentru ca ne am obisnuit cu adversitatea dintre exhipe.ungurul cel rau nu vrea sa ne serveasca,doar in limba lui ca e xenofob.romanul cel rau ii ureste pe unguri.va puneti problema si altfel??ca nu intotdeauna se izvoreste problema voit,din rautate??!ca se intampla ca unii nu stiu efectiv altceva,doar limba lor.sunt comunitati izolate care n au vazut romani nici la televizor.sate izolate in ungurime.la scoala in maghiara,in familie la fel,job idem.la tv se uita la programe unguresti.la oltean ii e foame,in drumul sau spre casa,se opreste,vrea sa manance gulas si vrea si paine.ala se uita la gigel ca la extraterestru.vede cate un roman cam cat de des castiga fecesebeu campionatul...tu il condamni ca e rau si xenofob ca nu vrea sa vb pe limba ta..el pribabil nu i capabil.si noi ne certam pe site..e valabil si cu exemplele mexicanilor din usa,cu danezii din schlesswig holstein,germany,cu bascii din bilbao si *** lui mutu din bastia si ajaccio..
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Orban e antiglobalizare. Nu suporta imigrantii mai ales cei care nu sunt white caucasian dar pe de alta parte visul lui ramine transilvania
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.