FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - FCSB 0-1

UTA - FCSB 0-1. Arbitrul Feșnic l-a nemulțumit și pe Toni Petrea: „Nu trebuia ceva de genul ăsta”

FCSB s-a impus în deplasarea cu UTA, scor 1-0. Toni Petrea (46 de ani) crede că arbitrul Horațiu Feșnic a dat dovadă de exces de zel în această seară. +25   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 martie 2021 22:19 / Actualizat sambata, 13 martie 2021 22:22

„Cele 3 puncte ne interesau. Important e că am reușit să câștigăm. Ne-am creat o sumedenie de ocazii în repriza secundă. Le-am tratat cu lejeritate și puteam fi pedepsiți. Din fericire nu s-a întâmplat astăzi. Trebuie să învățăm din astfel de meciuri. I-am atenționat la pauză, le-am spus să jucăm ca la 0-0, să marcăm la fiecare ocazie. Mă bucură totuși că am ajuns des la poartă”, a declarat la Look Sport+.

FCSB, fără Radunovic cu CFR Cluj

În minutul 39 al meciului de la Arad, atât Liviu Antal, cât și Risto Radunovic au fost avertizați de „centralul” Horațiu Feșnic. Spiritele s-au încins între cei doi fotbaliști după un duel fizic, iar Feșnic a sancționat atitudinea fotbaliștilor cu câte un cartonaș,

„Mi s-a părut un cartonaș galben dat cam ușor. Atât lui, cât și lui Antal. Nu trebuia să ia o măsură disciplinară de genul ăsta. E un jucător important, dar cred că avem soluții pentru a-l înloui pe banda stângă. Meciul cu CFR e important, dar nu decisiv.

Se vor înjumătăți și punctele, va fi o luptă destul de acerbă. Noi ne dorim să terminăm pe primul loc sezonul regulat, dar mai avem meciuri tari. Dacă vom avea un avantaj la final, va fi bine pentru noi, dar totul se va decide în play-off”, a comentat Petrea.