FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FCU CRAIOVA 2-1

Crețu își face mea culpa: „Cum să nu fiu dezamăgit? Chiar îmi pare rău”

FCSB a învins-o pe FCU Craiova, scor 2-1, și își consolidează poziția de lider în Superliga. La finalul meciului, Valentin Crețu (34 de ani) și-a prezentat scuze colegilor pentru cartonașul roșu încasat în minutul 57. +6   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 12 noiembrie 2023 23:30 / Actualizat luni, 13 noiembrie 2023 00:24

Crețu a fost eliminat la scorul de 2-0 pentru FCSB, pentru o intrare cu talpa pe tibia lui Yassine Bahassa.

Notele GSP după FCSB - FCU Craiova » 3 remarcați + cine s-a făcut de râs pe Arena Națională
FCSB - FCU Craiova 2-1

Valentin Crețu, după FCSB - FCU Craiova: „Îmi cer scuze tuturor”

Am fost prea sigur că iau acea minge și mi-a alunecat piciorul. Și terenul se rupe... N-am avut intensitate, dar aveam piciorul sus. Oricum, luam al doilea galben și tot eram eliminat. Îmi cer scuze față de colegi, față de staff, față de toată lumea. Bine că a ieșit bine și că am câștigat.

Cum să nu fiu dezamăgit? Chiar îmi pare rău. Sunt bărbat, fac 35 de ani în curând, sunt puternic, dar ăsta e fotbalul... I se poate întâmpla oricui. Băieții au fost foarte bine, au luptat, și asta e cel mai important”, a declarat Crețu la Orange Sport 1.

Valentin Crețu, fundaș FCSB: „Va fi sezonul nostru”

Crețu speră că FCSB va câștiga în sfârșit titlul: „Trebuie să crezi și să lupți până la final. Cred că va fi sezonul nostru”.

Despre derby-ul cu Dinamo de etapa viitoare, fundașul dreapta s-a rezumat să spună: „Trebuie să ne uităm mai mult la noi, un derby e derby, nu contează în ce situație e Dinamo. Va fi un derby foarte frumos, sperăm să luăm cele 3 puncte și să o ținem tot așa”.

+2 FOTO

VIDEO CU FAZA. Florinel Coman, gol spectaculos din lovitură liberă în FCSB - FCU Craiova

5 idei după derby-ul Universitatea Craiova - Dinamo » Cum a fost surprins Burcă și scandarea ironică a suporterilor olteni

VIDEO S-a molipsit de la Papură?! A bătut-o pe Dinamo și a făcut o afirmație stranie după meci: „Sincer...”