FOTBAL  »  Superliga  »  ACCIDENTARE

Vești proaste pentru un dinamovist! S-a accidentat din nou la ultimul meci » Cât de grave sunt problemele

Liviu Gheorghe, în dreapta // FOTO: Cristi Preda

Articol de - Publicat marti, 05 iunie 2018 10:37

Înfrângerea "câinilor" din Liga Elitelor U19, cu Viitorul, 0-4 (detalii despre meci, aici), a produs pagube serioase în lotul lui Dinamo!

Mijlocașul Liviu Gheorghe, 18 ani, a suferit o ruptură musculară la piciorul stâng, cel la care a avut și o întindere de ligamente în urmă cu două luni, în jocul cu Juventus București.

Tânărul mijlocaș trebuie să facă o pauză de patru săptămâni până să revină la antrenamente, iar cel mai probabil va fi apt la reunirea lui Dinamo de la jumătatea lui iunie.

179 de minuteîn 6 meciuri în toate competițiile a bifat Liviu Gheorghe la echipa mare a lui Dinamo, în sezonul recent încheiat. Nu a înscris niciun gol și nu a oferit nicio pasă decisivă