LIGA 1  ·  ULTIMA ETAPĂ A CAMPIONATULUI

Vezi aici fazele VIDEO din meciurile care vor decide azi campioana, echipele care merg în Europa şi retrogradatele!

Miercuri, 10 Iunie 2009

Unirea Urziceni s-a încununat campioană astăzi, după remiza cu Steaua, scor 1-1, în vreme ce Rapidul a părăsit cupele europene după ce Poli Iaşi a ţinut în şah trupa lui Viorel Hizo. Poli Timişoara a încheiat sezonul în genunchi, pierzînd în ultima etapă, la FC Braşov, în vreme ce FC Vaslui şi-a asigurat biletele pentru Europa League după victoria de pe terenul Universităţii Craiova. Formaţia olteană a coborît în afara zonei europene ca urmare a acestor rezultate.

GSP.RO vă prezintă mai jos cele mai tari faze VIDEO din toate meciurile televizate ale acestei runde finale!

Vezi AICI fazele din Unirea Urziceni - Steaua!