FOTBAL  »  Superliga  »  CS SEVERIN - CONCORDIA CHIAJNA 0-1

VIDEO CS Severin - Concordia Chiajna 0-1 » Au driblat prima repriză albă în ultima secundă

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 august 2012 00:00 / Actualizat sambata, 04 august 2012 21:02

Concordia Chiajna a cîştigat cele trei puncte în ultima secundă, graţie unei greşeli a lui Şteţca. Portarul l-a faultat în careu pe Alexandru Popovici, iar Adi Popa a transformat cu siguranţă şi a adus victoria ilfovenilor, 1-0.

Vezi aici cele mai importante faze VIDEO!

Vezi aici desfăşurarea liveTEXT a partidei!

Atît CS Severin, cît şi Concordia Chiajna au început ofensiv, căutînd prima victorie din actuala ediţie de campionat şi, cu toate că a fost un meci cu trei bare şi un penalty, scorul la final a arătat doar 0-1.

Elevii lui Ilie Stan au fost mai periculoşi în primele minute, dar severinenii puteau deschide scorul la gafa lui Sorin Paraschiv, care a făcut un henţ în careu, însă Olah şi-a bătut joc de penalty, trimiţînd peste.

După aceea, CS Severin a început să controleze partida, avînd tot mai multe ocazii, dar ratările l-au exasperat pe Marian Bondrea. În ultimul minut al primei reprize, Silviu Bălace a fost eliminat după un henţ stupid, iar gazdele nu au mai arătat nimic ulterior.

Nici Concordia Chiajna nu a putut pune o presiune care să îi facă pe severineni să greşească, asta pînă în ultimul minut de prelungire, cînd Şteţca le-a făcut cadou un penalty nesperat elevilor lui Ilie Stan, lovitură de la 11 metri din care aceştia au obţinut victoria.

Echipe probabile:

CS Severin: Şteţca- Mitic, Bălău, Dandea, Bălace - Buleică, Olah, Gosic, Zaharia -Moutinho - Joel Thomas.

Concordia Chiajna: Lepmets - V.Creţu, Belica, Ghionea, Maxim -  Ad.Popa, S.Paraschiv, Ispir, Purece - Serediuc, Welington.

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping