FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - VIITORUL 3-1

VIDEO CSU Craiova revine spectaculos după pauză, o învinge pe Viitorul, 3-1, și urcă peste FCSB în clasament

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 decembrie 2017 17:04

CSU Craiova s-a impus cu 3-1 în fața Viitorului, pe stadionul "Ion Oblemenco", în fața a 17.000 de spectatori și o depășește pe FCSB în clasament.

Trupa lui Hagi a fost cea care a deschis scorul cu 3 minute înainte de finalul primei părți după o semifoarfecă de efect a lui George Țucudean din interiorul careului.

Oltenii au revenit în joc în minutul 56, când arbitrul Horațiu Feșnic a dictat un penalty pentru un henț al lui Țâru în careu. Fotbalistul Viitorului a văzut al doilea galben și a fost eliminat, în timp ce Mitriță a egalat din lovitura de pedeapsă.

După 4 minute, Bancu a marcat din apropierea porții, profitând că șutul de la distanță al lui Zlatinski a lovit bara transversală a porții lui Tordai.

Scorul final a fost stabilit de Bărbuț, abia intrat pe teren, care a marcat din 6 metri, în minutul 77.

După acest rezultat, CSU Craiova trece în fața lui FCSB și acumulează 39 de puncte, dar roș-albaștrii au un meci în minus. Viitorul ocupă locul 5, cu 31 de puncte, și continuă să aibă emoții în ceea ce privește participarea în play-off.

CSU CRAIOVA - VIITORUL 3-1
Au marcat: Mitriță 58 pen., Bancu 62, Bărbuț 77 / Țucudean 42
Cartonaș roșu: Țâru 57
Vezi meciul liveTEXT / Vezi VIDEO cu golurile partidei!

clasament liga 1 craiova

Echipele de start:

CSU Craiova: Calancea - Datkovici, Kelici, Briceag - Martici, Mateiu, Zlatinski, Bancu - A. Burlacu, Mitriță, Băluță
Rezerve: Mitrovici, Roman, Spahija, R. Popa, Bărbuț, Dimitrov, Screciu

Viitorul: Tordai - D. Lopez, Hodorogea, Țîru, Ne Nooijer - Cicâldău, Mladen, Cr. Ganea - Vână, Țucudean, Mățan
Rezerve: Râmniceanu, Ghiță, Horj, Cr. Băluță, Eric, Chițu, Ciobanu

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”