FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FC BOTOȘANI 0-2

VIDEO+FOTO » Botoșani își consolidează locul în play-off după victoria cu Sepsi, scor 2-0

Articol de GSP - Publicat luni, 30 octombrie 2017 19:55

FC Botoșani a câștigat meciul din deplasare cu Sepsi, de la Brașov, scor 2-0, disputat pe o ninsoare abundentă în ultima parte.

Moldovenii au început siguri pe ei și au deschis scorul în prelungirile primei reprize, când Laurențiu Buș a transformat cu siguranță o lovitură de la 11 metri. Penalty-ul a fost scos de Mihai Roman, care a fost faultat de Petroviki. O intrare absurdă a fotbalistului.

În minutul 55, Mihai Bordeianu a șutat de la marginea careului, iar mingea a fost deviată în poartă: 0-2 scor final.

Sepsi a forțat și cu 10 minute înainte de final, iar Hadnagy a primit al doilea cartonaș galben, după ce a simulat un fault în careul advers.

Sepsi Sf. Gheorghe - FC Botoșani 0-2  VIDEO / TEXT
Au marcat: L. Buș 45+1 pen., Bordeianu 55
Eliminare: Hadnagy 80
(două "galbene")

Echipele de start:

Sepsi: Miron - Răduțoiu, Cr. Dima, R. Damian, Grecu - Petroviki, M. Burlacu - Fulop, Cl. Herea, P. Petre - Hadnagy
Rerzerve: Niczuly, Mitra, Fl. Dumbravă, Papsys, Astafei, Veress

FC Botoșani: Cobrea - Ungurușan, A. Burcă, A. Miron, Dumitraș - R. Tincu, Bordeianu - L. Buș, Moruțan, M. Roman - Kuku
Rezerve: Ed. Pap, Târșă, Târnovan, D. Popa, Oaida, Serediuc

clasament

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”