FOTBAL  »  Superliga  »  TG. MUREŞ - PETROLUL 1-2

VIDEO&FOTO Ploieştenii, aproape salvaţi » Tg. Mureş - Petrolul 1-2 şi echipa lui Sabău e cu un picior în liga secundă

Hamza a deschis scorul Foto: Lorand Vakarcs +16   FOTO
Hamza a deschis scorul Foto: Lorand Vakarcs

Articol de GSP - Publicat joi, 10 mai 2012 00:00 / Actualizat joi, 10 mai 2012 20:54

Petrolul a învins la Tg. Mureş, 2-1, şi a făcut un pas mare pentru evitarea retrogradării. Echipa lui Sabău e cu un pas în liga secundă după acest eşec pe teren propriu.

Vezi AICI golurile

Petrolul a condus la pauză cu 2-0. Hamza a deschis scorul cu un şut superb(23). Bară-gol din unghi. Atacurile tardive ale echipei lui Sabău s-au răzbunat. Osiako a scăpat singur cu Albuţ şi a majorat scorul cu un lob(39).

Gazdele au presat în repriza secundă, dar abia în minutul 72 Astafei a adus speranţele. A obţinut un penalty pe care l-a rata Ilyes, dar Buş a fost atent şi a marcat(73). Buş şi Bumba au ratat pe final două mari ocazii pentru gazde.

Cu această victorie, Petrolul s-a distanţat la 4 puncte de Tg. Mureş.

VEZI AICI DESFĂŞURAREA LIVETEXT!

Echipe de start:

Tg. Mureş: Albuţ - Homei, Cordoş, Ghionea, Sepsi, L. Szilagyi - Astafei, Ilyes, E. Nicu, Bujor - Ljubojevici

Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Rezerve: Balauru, Kiriţă, Fl. Dan, D. Matei, Sg. Buş, B. Apostu, Bumba

Petrolul: Hamutovski - B. Străuţ, Melinte, Ben Djemia, Fl. Maxim - Mustivar, Osiako - Opriţa, V. Negru, Hamza - Zerka

Antrenor: Gheorghe Mulţescu

Rezerve: Valincius, Fl. Dumitru, Sytnik, Stojimirovici, M. Tudor, Bikana, Boudjemaa

Arbitru: Ov. Haţegan (Arad) -  Asistenţi: M. Nagy (Cluj) - G. Neacşu (Cîmpulung Muscel)

Citește și:
Universitatea Craiova - Rapid » Atmosferă incandescentă pe Oblemenco, 20.000 de fani
Superliga
Universitatea Craiova - Rapid » Atmosferă incandescentă pe Oblemenco, 20.000 de fani
Noile calcule la titlu în Serie A, după rezultatul din Verona - AC Milan » Două scenarii pentru Cristi Chivu
Campionate
Noile calcule la titlu în Serie A, după rezultatul din Verona - AC Milan » Două scenarii pentru Cristi Chivu
Mama jucătorului a intrat pe teren și l-a amenințat pe arbitru: „Vrei să nu mai arbitrezi în viața ta? Nu știi cu cine te pui, poate îți f*t o sticlă în cap!”
Superliga
Mama jucătorului a intrat pe teren și l-a amenințat pe arbitru: „Vrei să nu mai arbitrezi în viața ta? Nu știi cu cine te pui, poate îți f*t o sticlă în cap!”
Primul nume mare care critică numirea lui Gică Hagi: „Nu știu dacă are capacitatea de a fi selecționer”
Nationala
Primul nume mare care critică numirea lui Gică Hagi: „Nu știu dacă are capacitatea de a fi selecționer”
Hidroelectrica redeschide accesul către un celebru monument
Profit.ro
Hidroelectrica redeschide accesul către un celebru monument
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

O mai recunoști? La 41 de ani, fostul sex-simbol din tenisul feminin e mai în formă ca niciodată: „Abia aștept să revin!”

Ministrul Cătălin Predoiu, decizie istorică: „Vom numi viitorul stadion «Dinamo - Mircea Lucescu»”


Comentarii (268)
toaderiii
toaderiii  •  11 Mai 2012, 19:52

OLE OLE MULTUMIM PETROLULE!

costeaua
costeaua  •  11 Mai 2012, 00:25

FRF...........MAFIAAAAAAAAAAAAAA ...Nu retrogradeaza tg mures -ca deh asa este la noi daca nu are timisoara banii de licentza ramane in continuare tg mures..nu ar fi mai normal sa retrogradeze tg mures ? iar timisoara daca nu are banii de licentza sa lase loc la urmatoare echipa nu ???? jegosilor

dony07
dony07  •  11 Mai 2012, 00:21
Postat de masko0 pe 10 Mai 2012, 23:46

te bagi si tu ca musca`n lapte... vezi putin comentariile si uite cine comenteaza... doar frustrati stelisti care au luat bataie la TGM, si rapidisti care se bat singuri... hahahahaha

masko bai baiatule uita-te in curtea ta ma prietene ca sunteti anti-fotbal. Asa eram si noi in tur cand ne antrena Rachita dar acum cu jucatorii astia si cu un antrenor bunicel sa speram ca ne vom salva mai ales ca v-am lasat la 4 puncte in urma. PS : anul asta nu retrogradam deci stelistii sa-si ia gandul de la Hamza Younes sau alti jucatori de la PETROLUL.

Vezi toate comentariile (268)
Comentează
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!