FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - STEAUA

VIDEO Încă o decizie controversată! Steaua a înscris graţie unui penalty contestat intens de gorjeni

Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 martie 2016 22:48

În minutul 88, Nicuşor Stanciu a deschis scorul la Severin, după un penalty intens contestat de gazde, în meciul pe care roş-albaştrii l-au câștigat contra Pandurilor, 1-0.

În ultimele faze ale meciului, arbitrul Marius Avram a oprit partida  după o centrare în careul Pandurilor şi s-a dus să se consulte cu arbitrul adiţional, pentru ca mai apoi să indice către punctul cu var.

Reluările au arătat  că Hora ar fi atins mingea cu mâna în 6 metri, dar decizia a fost intens contestată de gorjeni. Săpunaru și-a scos tricoul pentru câteva minute și a aruncat vorbe dure brigăzii de arbitri, după care s-a răfuit cu banca Stelei!