FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - VOLUNTARI 2-1

VIDEO Pandurii - FC Voluntari 2-1 » Gorjenii urcă pe locul 2, la 3 puncte de liderul Astra

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 noiembrie 2015 20:16

Pandurii a cîștigat meciul de pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 2-1.

VEZI AICI MECIUL LIVETEXT!

VEZI AICI VIDEO DE LA MECI!

Dinu Todoran a deschis scorul în minutul 13, iar Răduț a egalat cu 8 minute înainte de finalul primei reprize.

Ioan Hora a marcat golul victoriei în minutul 70, după ce a profitat de o gafă a lui Botaș, care a respins în față o lovitură liberă.

Pandurii a urcat pe locul 2, cu 30 de puncte, la 3 de liderul Astra. Voluntari rămîne pe 13, cu doar 9 puncte.

Pandurii: Mingote - Ungurușan, Săpunaru, Vasco, Momcilovici - Droppa, Mrzljak - Răduț, Nistor, Nicoară - Hora

Voluntari: Botaș - L. Rus, Maftei, S. Rădoi, Briceag - Novac, Todoran - Kone, Cîrstocea, Vîlceanu - A. Bălan

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”