FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - BOTOȘANI

VIITORUL - BOTOȘANI // Fază dramatică la Ovidiu, cu Denis Drăguș și Ianis în prim-plan! Hagi și-a pus mâinile-n cap!

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 martie 2019 18:20

La 1-0, Viitorul și-ar fi putut majora diferența în partida cu FC Botoșani în minutul 56, când Denis Drăguș, iar mai apoi Ianis Hagi au ratat două șanse monumentale. Viitorul s-a impus până la urmă cu 1-0 și s-a calificat în play-off.

În primă fază, atacantul ajuns și la naționala de seniori a trimis un șut din interiorul careului, deviat de un adversar, iar mingea a lovit stâlpul din dreapta al porții oaspeților.

Mingea a ajuns la Ianis Hagi, care a reluat din plonjon, cu capul, direct în transversală!

La 4 minute de la ratare, Hagi l-a scos pe fiul lui de pe teren, înlocuindu-l cu Andrei Ciobanu.