FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FARUL 1-1

Doi foști mari internaționali, după CSU Craiova - Farul 1-1: „Dezamăgitor! Inexplicabil de modest!”

CSU Craiova - Farul/ foto: Raed Krishan (GSP)

Articol de - Publicat duminica, 14 mai 2023 00:00 / Actualizat duminica, 14 mai 2023 00:19

Viorel Moldovan și Florin Răducioiu, foști mari atacanți români, au criticat dur jocul Universității Craiova în meciul cu Farul, scor 1-1.

Oltenii au obținut remiza după minutul 80, prin golul lui Ivan din penalty. CSU Craiova a jucat cu un om în plus pe tot parcursul reprizei secunde, după ce Alibec, atacantul Farului, a văzut cartonașul roșu înainte de pauză.

Denis Alibec, devastat după gafa care o poate costa titlul pe Farul: „I-am făcut una ca asta domnului Hagi... mereu dau cu piciorul momentelor bune”
CSU Craiova - Farul 1-1

Moldovan și Răducioiu au criticat jocul Universității Craiova

„Inexplicabil jocul modest prestat de Craiova. Parcă jucau cu titlul pe masă și erau copleșiți. Nu am înțeles reținerea lor din prima repriză, nici nu au făcut suficient pentru a pune în dificultate apărarea”, a declarat Viorel Moldovan la emisiunea „Fotbal Show”, de la Prima Sport.

„Mă așteptam la mai multe goluri. Cred că suporterii Craiovei se așteptau la mai mult. M-au dezamăgit cei de la Craiova, pentru că nu au găsit soluții în atac.

Lenți. A fost dezamăgitor. E un rezultat bun pentru Hagi, care se apropie de câștigarea titlului”, a declarat Florin Răducioiu, prezent în studio.

VIDEO. Sezonul lui Denis Alibec se încheie aici! Gestul inconștient al atacantului Farului cu CSU Craiova