FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN-U CLUJ

Zaharia face henţ în careu, arbitrul nu acordă nimic şi Gaz Metan înscrie pe contraatac!

Articol de GSP - Publicat vineri, 17 septembrie 2010 00:00

O nouă fază discutabilă în defavoarea Universităţii Cluj s-a petrecut în minutul 67, cînd arbitrul nu a văzut henţul în careu al lui Zaharia, lăsînt nesancţionată intervenţia neregulamentară a fundaşului medieşenilor.

La o lovitură liberă executată de Acosta, Zaharia a respins mingea cu mîna, în careul de 16 metri, dar arbitrul a lăsat jocul să continue. Imediat, pe contraatac, Alex Muntean a scăpat în banda dreaptă şi a majorat scorul la 2-0.

În minutul 50, Liţu  fusese iertat de arbitru, care i-a acordat doar "galben" pentru intervenţia extrem de dură asupra lui Dănuţ Munteanu.