FOTBAL  »  LIGA 2  »  DINAMO

EXCLUSIV Veste tare pentru Dinamo înaintea luptei pentru promovarea directă: oficial, a primit răspunsul pentru licența sportivă!

Articol de - Publicat vineri, 19 mai 2023 16:50 / Actualizat vineri, 19 mai 2023 16:57

Oficialii de la Dinamo au fost informați astăzi că gruparea din Ștefan cel Mare a primit licența pentru Liga 1, chiar înaintea partidei cu Politehnica Iași, din Copou

Dinamo a primit un boost de încredere înaintea confruntării de la Iași, de duminică, de la ora 13:00. Astăzi, roș-albii au primit o veste oficială din partea federalilor, faptul că Dinamo a primit licența sportivă pentru Liga 1.

”Da, totul este în regulă în privința licenței, răspunsul a fost pozitiv”, a transmis Răzvan Zăvăleanu, administratorul judiciar, pentru Gazeta Sporturilor.

Reprezentantul administratorului juridic al lui Dinamo era optimist vizavi de faptul că formația lui Ovidiu Burcă va obține licența pentru a juca în noul sezon din Liga 1, dacă va obține promovarea. Încă de acum nouă zile.

„Câinii” iau cu asalt Iașiul! Câți dinamoviști vin să sărbătorească eventuala promovare în Copou
DINAMO
„Câinii” iau cu asalt Iașiul! Câți dinamoviști vin să sărbătorească eventuala promovare în Copou

„Faptul că s-a obținut licența e un lucru îmbucurător. Banii necesari au fost aduși de acționarul Red&White și s-au introdus în societate, plătindu-se obligațiile financiare. Nu o să vorbesc despre sume. S-a plătit necesarul pentru obținerea licenței.

S-au plătit sumele necesare. În mare măsură s-au achitat datoriile, într-o altă măsură s-au făcut înțelegeri pentru amânarea plății. S-au rezolvat problemele, de moment”, a spus Răzvan Zăvăleanu la emisiunea „Fotbal Club”, de la DigiSport, pe 10 mai.

Citește și alte știri din lumea fotbalului:

Toleranță zero trișorilor!

EXCLUSIV Invazie roș-albastră la Ovidiu! Aproape 300 de fani ai FCSB în stadion, peste 1.500 în afara arenei

Citește și:
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Noutati auto
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Profit.ro
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (13)
creeperno807
creeperno807  •  19 Mai 2023, 22:51

Urmeaza haircut-ul

Eu2306
Eu2306  •  19 Mai 2023, 21:07

Iar vor falimentarii astia sa vina in A? Cum dracu au luat astia licenta cu datorii garla ...eu tot nu imi dau seama... Iar nu sunt in stare sa faca bani de o deplasare

steauadinliga1
steauadinliga1  •  19 Mai 2023, 18:54
Postat de brentford pe 19 Mai 2023, 18:44

Ti-a raspuns mai jos randoom. Observ ca nu prea te are la inima. Trimite-i flori si o cutie de bomboane de ciocolata,ca vad cat de recalcitrant este. Eventual un Anti Carcel pentru muschii scaleni,poate chiar un Xanax sa se mai domoleasca "umpic".

vezi ca blatistii de la brentfod la fel cai si blatisti de la vitan barzesti au facut ceva ilegal in ultima perioada. ghici ce? ha ah ha.

Vezi toate comentariile (13)
Comentează