FOTBAL  »  LIGA 2  »  DINAMO

UPDATE Sold out în PCH în doar 3 ore la Dinamo - Oțelul!

Dinamo a pus în vânzare biletele pentru meciul tare cu Oțelul Galați: prețuri între 25 și 140 de lei

Articol de - Publicat luni, 03 aprilie 2023 17:48 / Actualizat luni, 03 aprilie 2023 21:54

Meciul cu numărul 3 pentru Dinamo în play-off-ul Ligii 2, contra Oțelului Galați, este programat pe 7 aprilie la ora 20:30, pe Stadionul "Arcul de Triumf".

• Partida va fi liveTEXT, FOTO și VIDEO pe GSP.ro și în direct pe PrimaSport, DigiSport și OrangeSport
7 detalii de la Unirea Dej - Dinamo 0-3 » „Ne dau ăștia goluri și la pauză!”, acționarii-ultrași + cine a fost cel mai ovaționat om din stadion
unirea dej - dinamo 0-3

Biletele în galerie s-au epuizat

UPDATE 20:00 » Peluza Cătălin Hîldan este deja sold out, la 3 ore de la punerea în vânzare a biletelor. Mai sunt doar câteva tichete răzlețe, de la tranzacții nefinalizate.

Știrea inițială

„Câinii” au pus azi în vânzare biletele, care au următoarele prețuri:

VIP: între 120 și 140 lei, în funcție de sector
Tribuna 1: 60-70 lei
Tribuna 2: 40-50 lei
PCH: 25 lei

Acestea pot fi achiziționate de pe bilete.ro sau de la case - vineri după ora 14:00

Accesul în stadion se va face începând cu ora 18:30. Pentru a evita situațiile neplăcute și aglomerația la porțile de acces, vă rugăm să vă prezentați la stadion cu cel puțin 45 de minute înainte de ora de începere a partidei și să aveți biletele pregătite, fie în format electronic, fie printate
Anunțul clubului Dinamo

„Om la Om pentru blazon”

Suporterii lansează azi încă o ediție a campaniei prin care „câinii” își pot trece numele pe spatele tricourilor de joc ale fotbaliștilor dinamoviști.

„Lansăm echipamentul OM la OM, pentru meciul cu Oțelul. Intră pe shop.programddb.ro și alege-ți jucătorul alături de care vrei să fii.

Cei 1.750lei sunt un preț infim față de ce au arătat băieții noștri că pot să facă în teren! Sunăm adunarea pe toate canalele DDB și pe toate grupurile afiliate: NOI suntem DINAMO! Haideți în teren! Haideți lângă ei!”, este mesajul fanilor din Programul DDB.

Ovidiu Burcă e clar înainte de duelul cu Oțelul: „E important. Nu crucial!”

După 3-0 cu Unirea Dej, Dinamo a urcat pe locul 4 în Liga 2, care duce la baraj, și se pregătește pentru două partide tari.

Pentru Dinamo urmează două dueluri complicate, cu Oțelul Galați și CSA Steaua, chiar formațiile aflate deasupra lor în clasament, dar Ovidiu Burcă, antrenorul „câinilor”, nu consideră meciul de vineri unul crucial în lupta pentru promovare.

„Nu pot spune că meciul cu Oțelul este crucial pentru promovarea directă, dar este important.

Va trebui să refacem repede jucătorii, să ajungem la turație maximă vineri. Este un meci important, contra unei echipe care ne-a bătut în prima parte a campionatului. Are multă forță, a transferat jucători importanți și în iarnă.

N-aș vrea să ne gândim atât de departe, la meciul cu Steaua. Dorim să trecem cu bine de jocul cu Oțelul. În general, încercăm să avem aceeași atitudine mereu. Cu Steaua e o rivalitate istorică, dar mai e până atunci”, a declarat Ovidiu Burcă.

VIDEO Florentin Petre: „Trebuie să existe continuitate la Dinamo. Mă bucur că sunt oameni care investesc în club”

Ovidiu Burcă, după demonstrația de forță de la Dej: „Era important pentru viitorul nostru!”