FOTBAL  »  LIGA 2  »  RAPID - DUNĂREA 2-2

Dunărea Călărași - Rapid 2-2 » Amical spectaculos între formațiile din Liga 2: cine a marcat

Astăzi, Rapid și Dunărea Călărași, locul 3, respectiv locul 4 din Liga 2, au disputat o partidă amicală. Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 februarie 2021 14:32 / Actualizat vineri, 05 februarie 2021 15:08

Scorul a fost deschis de noua achiziție Alex Ioniță, care a fructificat cu o lovitură de cap cornerul precis executat de Ursu ('28). La pauză, tabela arăta 1-1, în urma golului semnat de Kanda ('33).

Scenariul s-a repetat în actul secund. Giuleștenii au marcat primii, prin Toni Sefer (șut din afara careului) - '66 -, iar Dunărea a egalat din nou până spre final, golul lui Ciucur ('76) consemnând rezultatul final, 2-2.

Citește mai multe știri din Liga 2:

Rapid, semieșec în fața lui Mugurel Buga » La 43 de ani, „Pele” din Giulești a intrat după pauză

U Cluj l-a transferat pe fostul atacant al rivalei CFR Cluj » N-a mai jucat de 18 luni!