LIGA 2  ·  AEROSTAR

Florin Bratu n-a renunțat și crede în salvarea de la retrogradare: „Lupta e deschisă”

Articol de — Luni, 15 Aprilie

Aerostar Bacău a trecut cu mari emoții de Daco-Getica București la capătul unui joc câștigat în prelungiri de gazde cu 2-1.

Buhăcianu deschisese scorul, în minutul 2, și tot atacantul marca, în cel de al treilea minut al prelungirilor, golul de trei puncte al băcăuanilor care au câștigat după cinci eșecuri consecutive.

„Era mare nevoie de acest succes după ce ne-am chinuit vreme de cinci etape. Nu jucasem rău, în multe dintre partidele precedente, dar nu luasem puncte.

Lupta este una deschisă, în continuare, dar sperăm să culegem punctele necesare atingerii obiectivului de a ne menține în eșalonul secund”, a spus Florin Bratu, antrenorul Aerostarului, la Sport Total FM după meciul cu Daco-Getica.

REZULTATELE ETAPEI 30

Meci Marcatori
Metaloglobus - UTA Arad 3-0 Ghenovici 20', O.Herea 21', C. Herea 77'
Energeticianul - Ripensia 2-3 R. Petre 45+2', C. Ionică 70'/Stoica 30', Mansour 51', Drăghici 90+5'
Chindia Târgoviște - ACS Poli 1-0 Cherchez 18'-pen.
Luceafărul Oradea - Petrolul 3-1 V. Pop 25' (pen), G. Paraschiv 29', Preoteasa 79' (pen)/ R. Moldoveanu 47'
ASU Poli - Dacia Brăila4-0 Ene 22', Manea 24', Bede 28', Cherecheș 35'
Pandurii - Academica Clinceni 0-2 R. Ion 23', Olariu 52'
Aerostar Bacău - Daco-Getica 2-1 Buhăcianu '2, ''90+3 / Nsiah '19
CS Balotești - Sportul Snagov 0-0 -
U Cluj - Farul 2-1 Gavra '3, Goga '59 / Rosado '90+4
FC Argeș - CS Mioveni 2-0 Panait '90, Florescu '90+4

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Comentarii (1)

ray51  •  16 Aprilie 2019, 08:29

Vai de el fotbal, echipa si antrenor...

Vezi toate comentariile (1)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:00 Tenis, WTA

Turneul din Istanbul

Telekom 4
12:00 Tenis, ATP

Turneul din Barcelona

Telekom 4
12:00 Snooker

CM: Sheffield

Eurosport
12:30 Tenis, WTA

Turneul din Stuttgart

Digi 2
19:30 Fotbal, Liga 2

Mioveni - Petrolul

Digi 1, Telekom 1
21:00 Baschet M

Panathinaikos Atena - Real Madrid

Digi 4, Telekom 4
21:30 Fotbal, La Liga

Valladolid - Girona

Digi 3, Telekom 2
21:45 Fotbal, Cupa Germaniei

Hamburg - Leipzig

Telekom 3
21:45 Fotbal, Premier League

Tottenham - Brighton

Eurosport
22:30 Fotbal, La Liga

Alaves - Barcelona

Digi 1, Telekom 1
22:45 Baschet M

Zalgiris Kaunas - Fenerbahce Istanbul

Digi 4, Telekom 4
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 6 4 2 0 6 - 1 41
2 FCSB 6 3 2 1 9 - 5 36
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 6 3 2 1 9 - 5 30
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 6 0 1 5 1 - 8 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 6 5 1 0 10 - 3 32
2 Dinamo 6 5 0 1 10 - 4 31
3 Poli Iași 6 2 1 3 5 - 7 24
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 6 1 1 4 3 - 7 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 6 1 2 3 4 - 9 17
8 Chiajna 6 1 3 2 9 - 8 15
Du 28.04.19
21:00
FCSB
-
Astra Giurgiu
-
Lu 29.04.19
18:00
CSU Craiova
-
Sepsi OSK
-
Lu 29.04.19
21:00
CFR Cluj
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 26.04.19
21:00
Chiajna
-
Gaz Metan
-
Sa 27.04.19
16:00
Călărași
-
Hermannstadt
-
Sa 27.04.19
19:00
FC Voluntari
-
Dinamo
-
Du 28.04.19
18:00
FC Botoșani
-
Poli Iași
-