FOTBAL  »  LIGA 2  »  ETAPA 13

U Cluj câștigă restanța cu Ripensia prin golul lui Tamaș! Cum arată clasamentul actualizat din Liga 2

U Cluj - Ripensia 1-0 FOTO: facebook.com/FCUCluj/

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 decembrie 2020 17:00 / Actualizat vineri, 11 decembrie 2020 21:19

U Cluj a câștigat duelul cu Ripensia, de pe teren propriu, scor 1-0. Meciul ar fi trebuit să aibă loc inițial pe 23 noiembrie, dar a fost amânat ca urmare a numeroaselor cazuri de infectare cu COVID-19 din cadrul echipei bănățene.

Toate detaliile despre etapa 13 pot fi văzute AICI

Partida a fost una lipsită de ocazii de poartă, jocul fiind îngreunat de starea proastă a terenului de la Cluj. După un început bun, gazdele au deschis scorul prin fundașul Gabi Tamaș, în minutul 13. Veteranul clujenilor a reluat cu capul de la 10 metri, iar mingea a trecut pe sub portarul Dobre, deși părea că nu va avea probleme să o rețină.

În repriza a doua, Ripensia a forțat egalarea, dar nu a avut forța să-i pună probleme lui Muțiu, în timp ce clujenii s-au mulțumit să mențină scorul.

U Cluj - Ripensia 1-0

U Cluj - Ripensia, echipe de start:

• U Cluj: Muțiu - Inacio, Tamaș, Mureșan, Taub - Ilieș, Negrean, Hora - Ștefănescu, Gavra, Golan
  • Ripensia: Dobre - A. Macrițschii, Țieranu, Lalic, Gladun, V. Macrițschii, Călin, Neagu, Popovici, Golda, Tudorache

Clasamentul din Liga 2

Citește mai multe știri din Liga 2:

Veste importantă pentru U Craiova 1948 » Echipa din Liga 2 va putea evolua pe stadionul „Ion Oblemenco” în campionat

Adrian Mihalcea revine în fotbal după aventura de la Dinamo! Ce echipă a preluat

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”