LIGA 2  ·  ETAPA #15

LIGA 2, etapa #15 // VIDEO UTA învinge fără emoții pe Viitorul Pandurii, 2-0, dar surpriza rundei vine de la meciul Rapidului » Rezultate + clasament

Duminica, 03 Noiembrie

Etapa #15 din Liga 2 s-a jucat în acest weekend și s-a terminat cu meciul dintre UTA și Viitorul Pandurii Tg. Jiu, scor 2-0. 

Surpriza etapei vine însă de la meciul dintre Sportul Snagov și Rapid, unde giuleștenii au pierdut cu 3-2 în fața unei echipe care până astăzi era pe ultimul loc în clasament.

Lider rămâne CS Mioveni, cu 30 de puncte, în timp ce pe locul 2 se află UTA Arad, cu 26 de puncte, dar cu 4 meciuri mai puțin jucate. Podiumul e completat de Turris Turnu Măgurele, cu 23 de puncte.

REZULTATELE ETAPEI #15

FINAL » Sportul Snagov - Rapid 3-2

Sportul Snagov: Micle - Postoarcă, A. Ghidurea, Neacșu, Răileanu, Novac - Mirică, I. Roșu, G. Apostol, Turbatu - C. Stoica 
Rezerve: Stanciu, Mocioacă, Cubleșan, Bărbulescu, A. Nechita, Dorobanțu, Safsaf 
Antrenor: Laurențiu Tudor 

Rapid: Achiriloaei - Băjan, Bonnin, Mallo, Oanea - A. Dulca, Piriz, Panoiu, Cârstocea - Roskopf, Labeau 
Rezerve: Tătaru, Catrici, Jorza, G. Crețu, Sefer, Alami, Hlistei 
Antrenor: Daniel Pancu

FINAL » UTA Arad - ACS Viitorul Tg. Jiu 2-0

UTA: Fl. Iacob - A. Rus, Fl. Ilie, Melinte, Tomozei, Oroian, R. Moise, Lorenzi, O. Ursu, Buhăcianu, Cip. Rus (cpt.) 
Rezerve: Bolboaşă, Şeroni, Deta, Hrezdac, Miculescu, Al. Ioniţă, Bustea 
Antrenor: Laszlo Balint 

Viitorul Pandurii: Moga - Dragu, Buia, Chiorean, Chelariu, V. Pop, Astafei, Gîrbiţă, Yabre, Prejmerean, Oros (cpt.) 
Rezerve: Anca-Trip, Negrean, Bădăuţă, Hăjmăşan, Băican, Cioiu, Zaborowski 
Antrenor: Cristian Lupuţ

FINAL » CS Mioveni - Pandurii Tg. Jiu 4-0

ECHIPELE DE START:  

CS Mioveni: V. Sima - R. Ghiţă, R. Gherghe, Coşereanu, Anghelina, M. Şerban, Burnea, Massaro, Măzărache, Hergheligiu, C. Alexe 
Rezerve: F. Croitoru - Işfan, Cioargă, Rădescu, Celea, Traşcu, E. Stoica 
Antrenor: Marius Stoica 

Pandurii: I. Dinu - Oiţă, P. Chiş, Vasilescu, D. Ciobanu, Trancă, Erhard, Takahashi, Rasoveanu, Nichifor, D. Unguru 
Rezerve: M. Cotolan - R. Filip, Lu Yuefeng, R. Bratu, Cuţitoiu, Şendroiu, A. Dinu 
Antrenor: Tiberiu Bălan

Repriza a doua

Prima repriză

FINAL » Dunărea Călărași - CSM Reșița 2-1

ECHIPELE DE START:  

Dunărea: Calancea - A. Sîrbu, B. Şandru, R. Crişan, Ozcan, Tudoran, R. Boboc, Lopez, G. Toma, Ekollo, B. Rusu 
Rezerve: Krell - Gliga, Sabangeanu, A. Moise, Preoteasa, Zete, Honciu 
Antrenor: Cristian Pustai 

Reşiţa: Zimmermann - L. Acka, Ehmann, Vasiu, Vădrariu, Săulescu, Poiană, C. Cristea, M. Coman, Dat, Cioablă 
Rezerve: Horvat - Caragea, Vlădia, A. Lazăr, Breşneni, Banac, D. Ene 
Antrenor: Leontin Doană

FINAL » Metaloglobus - FC Argeș 0-0

ECHIPELE DE START:  

Metaloglobus: Gavrilaş - D. Lung, I. Ciubotaru, F. Plămadă, Mino Sota, Sava, C. Herea, Ciocâlteu, A. Lungu, O. Herea, Duminică 
Rezerve: Nedelcovici - Ghenovici, L. Cazan, Stoianovici, A. Coman, Banu, A. Ionescu 
Antrenor: Marius Măldărăşanu 

Argeş: Ducan - Dănescu, Turda, Şerbănică, Muşat, Moihedja, Prepeliţă, I. Şerban, N. Popescu, Blejdea, Buhăescu 
Rezerve: Agachi - Alin Popa, R. Matiş, R. Grecu, Motroc, Tofan, C. Barbu 
Antrenor: Ionuţ Badea

FINAL » Ripensia Timișoara - Concordia Chiajna 2-1

ECHIPELE DE START:  

Ripensia: Dobre - Caius Lungu, Tînc, Apro, C. Toma - Burdeţ, Stoi - Fotescu, A. Neagu, Chera - A. Voinea 
Rezerve: Păduraru - A. Pop, A. Popovici, Vasluian, M. Staicu, T. Călin, Monea 
Antrenor: Alexandru Pelici 

Concordia: Greab - Dumitraş, Stănică, Dobrosavlevici, Fota - A. Albu, L. Ion, Hamzaoui, Paliu - Batin, Bari 
Rezerve: A. Costache - V. Olteanu, Rob. Ivan, Tîrcoveanu, P. Ivanovici, Obedeanu, Eug. Nica 
Antrenor: Erik Lincar

FINAL » SCM Gloria - Farul Constanța 2-0

ECHIPELE DE START:  

Gloria Buzău: R. Stoian - Catană, M. Ioniţă, Ghinga, Nedelea, Bourceanu, Tucaliuc, Luptak, V. Munteanu, Huiban, V. Alexandru 
Rezerve: Balauru - Gîţ, Ceauşel, Candrea, R. Mihalache, M. Constantinescu, Calu 
Antrenor: Ilie Stan 

Farul: Muţiu - Cană, V. Lică, I. Ursu, D. Panait, Greu, Antoche, A. Cruceru, Kanda, I. Stoica, A. Stoica 
Rezerve: Udeanu - Mitrov, Doumbia, P. Petre, A. Nicola, R. Zamfir, Halep 
Antrenor: Ianis Zicu

FINAL » Petrolul Ploiești - Politehnica Timișoara 1-0

ECHIPELE DE START: 

Petrolul: R. Avram - Bărboianu, A. Olaru, A. Manolache, Ţicu - A. Munteanu, L. Marinescu, Cioinac, B. Gavrilă - Younes, Arnăutu 
Rezerve: Lungu - M. Mihăescu, Sîrghi, D. Meza Colli, Ş. Blănaru, I. Stoica, D. Enache 
Antrenor: Flavius Stoican 

ASU Poli: M. Contra - C. Jurj, Scutaru, Coadă, Cherecheş - Dros, Bg. Vasile - D. Radu, Ignea, Schieb - M. Alexe 
Rezerve: Murariu - Vidrăşan, F. Trip, A. Ungureanu, C. Popescu, Zabun, A. Manea 
Antrenor: Antonio Foale

Csikszereda - Turris Turnu Măgurele 1-0

Csikszereda: Gyenge - Palmeș, Csonka, Slobodan, Majzik - Szilard, Gonzalez - Erdei, Bara, Magyari - Logon
Antrenor: Valentin Suciu

Turris Turnu Măgurele: Rus - Buleică, Sălcianu, Ispas, Mitrea - Haita, Savin, Pană - Ciobanu, Negruț, Voicu
Antrenor: Marius Baciu

VEZI ȘI:

7 declarații tari ale lui Slavko Perovic: „N-am semnat cu Dinamo pentru bani" + Ce spune despre problemele cardiace

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!



OMV Petrom a oferit burse unor elevi din Moreni! Incredibil ce a făcut liceul cu banii

Libertatea

Comentarii (5)

univ_craiova1  •  03 Noiembrie 2019, 14:44

E ceva normal sa nu promovezi din prima. Lasă să se facă noul stadion și probabil o sa fie plin mereu sezonul viitor și abia atunci sa atace promovarea... Când nu ai bani ce te agiți ca vrei promovarea? Sunt destul de multe echipe puternice în B deci e greu.

Hermann Farkas  •  02 Noiembrie 2019, 13:11

Cand echipele sunt in mana unor papusari,au sorti dependente de starea materiala sau chiar psihica al stapanului,tabelele campionatelor,desene de amatori. Apropo Getica sau candva Galati,Urziceni,Astra s.a.m.d.

Gelu Oanca  •  02 Noiembrie 2019, 07:35

Se vede ca nu mai este PSD la putere.

Vezi toate comentariile (5)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
15:00 Curling

Campionatul European: Helsingborg

Eurosport
Program TV complet

Liga 1