FOTBAL  »  LIGA 2  »  MECI AMICAL

Rapid, victorie cu CS Mioveni în ultimul amical al iernii

Rapid a câștigat cu CS Mioveni // foto: Facebook @ FC Rapid 1923

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 februarie 2021 19:24 / Actualizat sambata, 13 februarie 2021 19:56

Rapid a câștigat meciul amical cu CS Mioveni, scor 2-1.

Ștefan Blănaru a deschis scorul pentru CS Mioveni în minutul 34, stabilind astfel scorul la finalul primei părți. Alb-vișiniii au întors rezultatul în a doua repriză, grație golurilor reușite de Cătălin Hlistei (minutul 51, din penalty) și Adrian Bălan (minutul 67).

Rapid și CS Mioveni, ultima partidă de pregătire pentru Liga 2

Acesta a fost ultimul meci amical din această iarnă pentru cele două echipe. Sezonul de Liga va fi reluat săptămâna viitoare, când rapidiștii vor înfrunta Ripensia Timișoara pe teren propriu, iar argeșenii CSM Slatina, în deplasare.

Meciul s-a disputat la Mioveni, pe Stadionul Orășenesc.

Per ansamblu a fost un meci bun. E important că am încheiat cu o victorie, dar sunt și multe aspecte care mă nemulțumesc, pe undeva mă îngrijorează. Sunt lucruri pe care nu reușim să le punem la punct, deși mai avem o singură săptămână până la debutul Ligii 2 - Nicolae Grigore, antrenor Rapid

Primul „11” folosit de Rapid: Drăghia - Voicu, Nastos, Dandea, Finica, Jorza, Pănoiu, Sefer, Al. Ioniță I, Hlistei, Bălan

Rapid ocupă locul 3 în Liga 2, cu 26 de puncte, 4 sub liderul FC U Craiova. CS Mioveni este pe 10, cu 21 de puncte.

Clasament Liga 2:

Mai multe știri din Liga 2:

Alarmă la FC U Craiova înainte de reluarea campionatului: „Așa, abia intrăm în play-off”

Alex Ioniță II, ofertat în plin scandal de dopaj: „Să vină la noi!”