FOTBAL  »  LIGA 2  »  RIPENSIA TIMIȘOARA - FC ARGEȘ 1-1

S-a încheiat primul meci al etapei din liga secundă » FC Argeș se împiedică pe terenul Ripensiei și ratează șannsa de a se apropia de liderul Chindia » Programul rundei a 14-a

Articol de GSP - Publicat vineri, 02 noiembrie 2018 19:53

FC Argeș a remizat  vineri seara pe terenul Ripensiei Timișoara, scor 1-1, în primul meci al etapei a 14-a din liga secundă.

Primul gol al întâlnirii care s-a jucat pe stadionul "Dan Păltinișanu" a fost reușit de Dorinel Oancea, în minutul 43, care a preluat pasa venită de la Năstăsie și a finalizat cu sânge rece de la marginea careului.

Egalarea a venit în minutul 90, când Toma a transformat fără emoții o lovitură de pedeapsă.

În urma rezultatului de azi, FC Argeș a ratat șansa de a urca pe locul 2. Piteștenii au acumulat 28 de puncte, dar rămân pe locul 5, la 4 puncte de liderul Chindia, care are un meci mai puțin. "Ripi" se află pe locul 15, prima poziție neretrogradabilă, cu 14 puncte.